HC CARE Dual Action Çift Fazlı Makyaj Temizleyici

Pazar, Mayıs 06, 2018


Bakımlı ve sağlıklı bir cilt için en önemli şey cilt temizliğidir. O nedenle hem günlük cilt bakımı hem de makyaj sonrası cilt temizliği uzun vadede cildimiz için çok önemli. Çift fazlı ürünleri, özellikle suya dayanıklı makyaj ürünleri kullandığım zaman tercih ederdim. Şimdi günlük göz makyajlarımda tercih etmeye başladım. Hc Care Dual Action Çift Fazlı Makyaj Temizleyici' sinden bahsedecek olursam;

Önce ürün arkasındaki marka ifadesine bakalım;


HC Dual Action Make-Up Remover, yağ ve su bölümlerinden oluşan, özellikle su geçirmez makyaj üzerinde etkili çift fazlı bir formüle sahiptir. Bu yenilikçi formül, yağın inatçı maskaralar ve kalıcı rujlar üzerindeki etkisi ile suyun cildi yağlandırmadan temizleme özelliğini birleştirir. Çalkalandığında, her iki faz birlikte çalışır ve cildi canlı bırakarak makyajı ve kiri arındırır, bir sonraki adıma hazırlar. 
Kullanmadan önce, yağ ve su bölümleri karışana kadar iyice çalkalayın. Bir parça pamuk yardımıyla ve dairesel hareketlerle hafifçe masaj yaparak gerekli gördüğünüz bölgelere uygulayın. 


Benim ürünle ilgili görüşlerime gelecek olursak;

- Çift fazın birbiriyle karışabilmesi için iyi çalkalanması gerekmekte. Ayrıca çalkalanma bittikten sonra hemen pamuğa transfer etmeli çünkü fazlar biribirinden oldukça hızlı olarak ayrışıyor. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda çalkalama işlemini tekrarlamalısın.

- Dökmeli olan kapak şeklini sevdim, kullanımını kolaylaştırdı. Yeteri kadar ürün almakta zorlanmadım.

- Normal günlük makyajlarda zorlanmadan göz ve dudağımı temizledi. Pamuğa ürünü döktükten sonra gözümde hafif bastırarak bekletip, hafifçe bastırmaya devam ederek yavaşça sildim. Gerek gördüğümde tekrar aynı işlemi tekrarladım. Kalıntısız bir sonuç elde etmek zor değildi.

- Suya dayanıklı makyaj ürünlerinde, daha yoğun makyajlarda ise yukarıda bahsettiklerim yine geçerliydi. Tek fark meselam maskarayı temizlemek için 2 kere aynı işlemi tekrarlamış olmamdı. 

- Yağlandırmadan, gözümü yakmadan ve göz çevremi kurutmadan, göz altında herhangi bir yağ bezesi oluşumuna sebep olmadan ürünü kullandım ve bitirdim.

Hc care ürünleri blog

Üründe beni mutlu etmeyen tek şey fazların birbirinden ayrılma süresinin diğer kullandığım ürünlerden çok daha hızlı olmasıydı. Yine de tekrar aldığımda içeriğine güvenerek kullanacağım bir marka.

150 mL olan ürün, açıldıktan sonra 12 ay içinde bitirilmeli. Güncel indirimli fiyatı www.hc.com.tr' da 28 TL. Türk malı ve temiz içerikli olması dışında bildiğiniz gibi hayvanlar üzerinde de test yapmaması sayesinde gönlümüzü kazandı.

Hc Care ürünleri ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Bu ürünü daha önce denediniz mi? Favori çift fazlı makyaj çıkarıcınız nedir? Yorumlarınızı bekliyorum.

Bakımlı günler!

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

8 yorum

 1. çift fazlı makyaj temizleyiciler favorim hem göz hem de yüz için seviyorum bunu denemedim ama..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Göz ve dudak için bende sürekli el altında bulunduruyorum.

   Sil
 2. Bende bu ürünü deneyimliyorum ama hala emin olamadım . Bazen makyajı çok bulastiriyor . Bazen de daha kolay temizleniyor . Daha tam net bir sonuca varamadım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kirpiklerimde maskara kalmaması, göz kalemini güzel temizlemesi bana yetiyor. Zaten yoğum makyaj yapan biri değilim. :)

   Sil
 3. Yağlı his bırakmaması çok iyi, bu histen nefret ediyorum. İçerik olarak güvenle kullanılabilinir bir marka zaten, ellerine sağlık..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Yağlı his aşırıya kaçınca bende çok rahatsız oluyorum. Sevgiler ;)

   Sil
 4. Çift fazlı temizleyicileri seviyorum. HC Care gerçekten başarılı bir marka. Elimdeki stoklar biterse markadan denemek istediğim çok ürün var...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Marka gerçekten başarılı. Fazlar hızlı ayrışmasa sürekli alacağım bir ürün olurdu =)

   Sil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben