Huncalife Bioten Çay Ağacı Özlü Şampuan İncelemesi - Tea Tree Oil Shampoo

Pazartesi, Haziran 18, 2018

Ramazan'da bitti, Bayram temizlikleri ve telaşlarıda bittiğine göre kahvemi alıp artık bilgisayar başına oturabilirim. Uzun zamandır #bikutubitenler konseptinde Huncalife Bioten Çay Ağacı Özlü Şampuanı 'ndan bahsediyorum. Sayısız şişe bitirdim ve halende hem kendim hemde iş yerindeki öğretmen arkadaşlarım için bu üründen alıyorum.

Huncalife Bioten Tea Tree Oil Shampoo For All Hair Types

Ürünle tanışma hikayem aslında sponsor olmamdan dolayı değildi. Bir gün velilerin şöyle bir muhabbeti '' Saçlarda biti bile engelliyor, benim çocuğa uzun zamandır bunu kullanıyorum, şu da aldı memnun bak bi'' şeklindeki muhabbetlerini duymamdı. Lise öğretmeni olmama rağmen, sınıfa girdiğimde hijyen kurallarına alakasız öğrenciler gördüğüm için ilkokul velisinden duymuş olduğum ürünü hemen sipariş ettim. Anasınıfında Can adlı bir arkadaşımın her cips yedikten sonra sınıftakilerin saçlarını ellemesinden bütün sınıf bitlenmiştik. Çocukluk işte! O gün bugündür böyle sınıf ortamları benim fobimdir! Neyse kendimi korumaya alayım dedikten sonra evcil kedim Mario'ya da bu ürünü kullanmaya başladım. Neden çünkü bit, pire, haşere gibi şeylerin bu ürün sayesinde uzak durmasıydı.

Neden aldığımın ve kullandığımın hikayesinide kısaca anlattığıma göre ürün vaadlerinden bahsedelim mi?

Markanın web sayfasından alıntı yapıyorum;

İçeriğindeki çay ağacı özü ile saçı onarırken, kuvvetlenmesine yardımcı olur. Saçlarınızı derinlemesine temizler. Çay ağacı özünün antioksidan etkisi ile saçlarınızın daha canlı ve parlak görünmesini destekler. Tüm saç tipleri için idealdir. Paraben, Parafin içermez.

Aslında bence çok vaadi olmayan bir ürün. Gelelim benim deneyimlerime;

1. Kokusu rahatsız etmiyor. Bitkisel bir koku. Saçlarımı yıkadıktan sonra ben koku almıyorum ama eşim saçların güzel kokuyor diyor.
2. İçeriği market şampuanlarına nazaran daha iyi. Eğer bu sizin için kesinlikle çok önemli bir noktaysa içeriğini detaylıca inceleyebilirsiniz. (Elimdeki bitti, yeni sipariş ettiğim gelince içeriği de  çekip ekleyeceğim. )
3. Saçlarım kalın telli, gür ve hafif dalgalı. Saçlarımı sadece şampuanlayıp çıktığımda bile daha dingin, kabarmayan bir hal alması, yumuşak olması beni mutlu ediyor. 
4. Saçlarımı yağlandırmıyor ve ağırlık yapmıyor. Zaten saçlarım kuru fakat eşimin yağlı saçlarınında yağlanmasını önlüyor. Asla çay ağacı içerdiği için saçlarınızı kurutacağını düşünmeyin. Her saç tipi için olan bir ürün.
5. Kesinlikle saç dökülmemi minimuma indiriyor. Farklı ve bilindik markaların saç dökülmesi özellikli şampuanlarında bile böyle verim almamıştım. 
6. Mevsim geçişlerinde hep yaşadığım saç dibi pullanması hariç ekstra kepeğe sebebiyet vermedi.
7. Son olarak saçlarımı yıkayıp kuruttuktan sonra saç dibimde hissettiğim temizlik hissi ve saçımın daha canlı görünmesi benim en sevdiğim özelliği oldu.

Yukarıdaki tanışma hikayesindeki gerçeklik nedir, bilemiyorum ama yaptığım internet araştırmasında çay ağacının bit ve pireye doğal çözüm olduğunu öğrendim. Sevgili kedim Mario'da da herhangi bir zarara sebep olmadı, ayrıca ürünü kullandığım süre boyunca herhangi bir dış parazite de rastlamadık. Zaten kediler sık sık yıkanan evcil hayvanlardan değil, kendi kendini temizlemesi dışında derisindeki koruyucu yapının bozulmaması, pH dengesinden dolayı her ürünü kullanıp sık sık yıkamayı da yanlış buluyorum.

Ürün 400 mL boyunda, ben genellikle indirimli zamanlarda temsilci fiyatıyla 12-13 TL'ye alıyorum. İlk tanıştığım zamanlarda bu fiyat 8-9 bile oluyordu. Son katalogta indirimli olarak 17 TL'ye satıldığını gördüm. İndirimli olarak geliş fiyatına almak isterseniz Huncalife Üyelik' e tıklayarak benim kodumla üye olabilir ve indirimli alışveriş yapabilirsiniz.

Kendi deneyimim dışında, çevremde önerimle kullanmaya başlayan arkadaşlarımında memnuniyetleri arkamda olunca güvenle bu ürünü sizlerinde denemesi için önerebiliyorum. Eğer dener ve memnun kalırsanız, yazıyı okuduysanız benimle paylaşmayı unutmayın olur mu?


Sevgiler,

İlke ÇEVİK


Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

6 yorum

 1. Saç dökülmesini önlüyorsa başarılı bir ürün demek ki. Bunu da not aldım İlkecim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eşim ve ben o konuda memnun kaldım. Umarım başka deneyen ve memnun kalanlarda olur ve yorum bırakırlar. =)

   Sil
 2. bende vardı galiba bundan hemen bakayım .-)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım vardır İremcim ve kullanım sonucu sende çok memnun kalırsın :)

   Sil
 3. Tam yeni şampuan arayışındayken yazınıza denk gelmem iyi oldu, aklımda olacak :) Sevgiler!

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben