Bioblas Organic Oils Onarıcı Bitkisel Şampuan - Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin

Pazar, Eylül 30, 2018

Bioblas markası ile tanışmam yaklaşık 1 yıl önce bana  Saç Dökülmesine Karşı Temel Bakım Şampuanını yollamaları ile başlamıştı. Ürün saç dökülmesi konusunda bana ters etki edince, firmaya sorunu bildirdim. Firma da bu ürünü kullanmamı teklif etti ve Bioblas Organic Oils Onarıcı Bitkisel Şampuanı yolladı. Tam zıt etkiyle çalışan iki şampuanıda böylelikle denemiş oldum.

Bu ürün Bioblas serisi içinde yer alan en doğal formüllü ürün olup, doğal zeytinyağı içeriyor.  İçerik olarak oldukça güzel. SLS ve parfüm olmasa tam mükemmel içerik olabilirmiş. Ürünün içeriğini şöyle bırakayım;

İçeriğinde organik yağ içeren serum bulunuyor. Ayrıca saç bakım ürünlerinde sevdiğim içeriklerden biri olan at kuyruğu bitkisi de yer almakta. Ürünün vaadlerini şöyle bırakayım;


Bu ürünün en büyük vaadi saç dökülmesini engellemek. Bu sebeple genetik, hormonal veya beslenmeden dolayı, kansızlık gibi durumlardan ötürü saçlarınız dökülüyorsa ürün size yetersiz gelecektir, altını çizmekte fayda var. Çünkü hiçbir ürün bu tip durumlarda tek başına etki etmez, hiçbir şampuan ilaç değil ve mucize beklememeliyiz.

Gelelim ürün kullanım sonucuna;
- Saçlarımı daha fazla kurutmadı. 
- Kepek yapmadı.
- Banyo sonrası krem uygulamasam bile yumuşaklık verdi.
- Saçlarım rahatlıkla tarandı.
- Saçlarım kabarmadı ve elektriklenmesi çok azda olsa azaldı.
- Saçlarımın çabuk yağlanmasına sebep olmadı. Burada yağlı saç tipi olan eşimde ürünü birkaç kez denedi. Onun saçlarını cidden yağlandırdı Ürün tam kuru saç tipine göreymiş.
- Saç diplerimde daha temiz bir his vardı.
- Kokusu tam bitkisel bir kokuydu. Ot gibi kokuyordu diyebilirim.


Benim için tek olumsuz özelliği ensemde birkaç kez sivilce çıktı. Şampuandan mı bilemiyorum ama denk geldiği için belirtmeden geçmek istemedim. Serinin saç bakım serumunu henüz açamadım. Onu da en kısa sürede deneyeceğim.

İlk yolladıkları üründen ne kadar nefret ettiysem bu üründen o kadar memnun kaldım. 400 ml ürün yaklaşık 20 TL bir satış fiyatına sahip. Açıldıktan sonra 12 ay kullanılabiliyor. Az miktar bir ürün yeterki geliyor, bereketli bir ürün. Ben tek başıma yaklaşık 2 ayda bitirdim bu şampuanı. Bitenler yazımda bahsetmiştim daha önce.

Sonuç olarak benim tekrar alıp kullanabileceğim şampuanlardan biri oldu. Siz Bioblas Organic Oils serisini kullandınız mı? Biota şampuanları ile ilgili neler düşünüyorsunuz?

Sevgiler,
İlke.


Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

2 yorum

  1. Ben kullanmadım bu ürünü ama bıoblas şampuanları saçımı kurutuyor benim :(

    YanıtlaSil
  2. ince telli ve dökülme karşıtı olan versiyonu da oğlumun favorisi..:-))

    YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben