BURUN ESTETİĞİNDE İYİLEŞME SÜRECİ

Pazar, Eylül 09, 2018Estetik operasyonlar arasında en çok tercih edilenlerden biri burun estetiğidir. Çok sayıda kişi burun bölgesindeki şekil bozukluklarından kurtulmak istediği halde ameliyat olma kararını erteliyor. Bunun en yağın nedeni iyileşme süreci nedeniyle iş hayatına ya da günlük hayata ara verilmesi gerektiğidir. Oysa artık gelişen yeni teknikler sayesinde burun estetiği için haftalarca iş hayatından uzak kalmak gerekmiyor. Yeni teknikler daha kolay bir şekilde estetik operasyonun tamamlanmasını sağlıyor.
Elbette burun dokusu son derece hassas ve bu müdahale nedeniyle hafif de olsa morluklar, şişlikler oluşabiliyor. Fakat morluk ve şişliklerin sadece bir hafta içerisinde yok olduğunu da belirtmekte fayda var. Eskiden olduğu gibi 1 ay gibi bir zaman diliminde bu görüntü ile yaşamak zorunda kalınmıyor. Eğer burun dokusuna ciddi bir müdahale yapılmışsa morluk ve şişme süresi 2 ila 3 hafta sürebiliyor.

Burun Estetiğinden Sonra Tam İyileşme Ne Zaman Olur?
Estetik sonrasında burnun hedeflenen görünümü tam olarak alması için 6 aylık bir zaman diliminin geçmesi gerekiyor. Dokularda tam iyileşme ancak bu sürenin sonunda gerçekleşiyor. Ancak elbette 6 ay boyunca şiş ve mor bir burunla yaşamak zorunda olduğunuzdan söz etmiyoruz. Nasıl bir müdahale yapılırsa yapılsın, ilk ay tamamlandığında morluk ve şişlikler ortadan kalkıyor.
Bu arada artık burun estetiğinin ardından tampon kullanılmadığını da belirtmeliyiz. Tampon nefes almada güçlük yaşanmasına neden olduğundan hastaları en çok zorlayan unsurların başında geliyordu. Artık daha gelişmiş teknikler ile burun estetiği gerçekleştirildiğinden tampon kullanımına gerek kalmıyor. İyileşme süreci çok daha konforlu bir şekilde tamamlanabiliyor.
Burun eğriliklerinin düzeltilmesi ve nefes alma sorunlarının ortadan kaldırılması için de burun estetiği ameliyatlarının yapılabildiğini belirtmeliyiz. Bazı burun deformasyonları solunum sıkıntısı yaşanmasına neden olabiliyor. Yapılan basit bir müdahale ile bu sorunu ortadan kaldırmak da mümkün. Burun estetiğine dair merak edilen soruların yanıtlarını bir arada bulmak için Vanity Klinik web adresini ziyaret edebilirsiniz. Kliniğin sitesinde soru – cevap şeklinde burun estetiğine dair tüm detaylar ziyaretçiler ile paylaşılıyor. Bu sayede ameliyat kararı almadan önce aklınızda herhangi bir tereddüde neden olabilecek soru işareti de kalmıyor.

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

1 yorum

  1. iyi yapılırsa muhteşem oluyor ama çok kötü örnekleri de var tabi.. doktoru iyi seçmek lazım..

    YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben