Ana içeriğe atla

Sİzİ Mutsuz Eden Bölgesel Yağlarınızdan Liposuction İle Zahmetsİzce Kurtulun!


Günümüz dünyasında yoğun iş temposu içinde insanların çoğu kendilerine gereken zamanı ayıramıyorlar. Spor yapmak ve sağlıklı beslenmek için gereken düzen kolayca sağlanamıyor ve diyete girmek erteleniyor ya da vakit bulunamıyor. Sağlıksız beslenme ve hareketsizlik birleştiğinde vücutta kaçınılmaz bir yağlanma durumu ortaya çıkıyor. Diyete giren, düzenli spora başlayan insanlardan bir kısmı, vücutlarının bazı bölgelerindeki yağları tümüyle yok edemediklerini fark ediyorlar. Çünkü insan vücudundaki yağlar belli bölgelerde toplanmaya yatkındır. Bu tür bölgesel yağlanmalara ise liposuction yöntemi ile son vermek mümkündür.
Liposuction Nedir ve Nasıl Yapılır?
Liposuction kelime manasıyla "yağ emme" anlamına gelen İngilizce bir sözcüktür. Halk arasında yağ aldırma olarak da bilinir. Genel kanının aksine bu operasyon kilo verilmesini sağlamaz. Liposuction yönteminin etkili olmasını sağlayan en önemli faktör; operasyon ile azaltılan yağ hücrelerinin sonradan artmayacak olmasıdır. Çünkü insan vücudundaki yağ hücrelerinin sayısı, erişkinlik dönemine ulaşıldıktan sonra artmaz. Spor ve diyet, bölgesel zayıflama sağlamadığı için kimi zaman deri altındaki belli bölgelerde toplanan yağ hücreleri çoğu insanın canını sıkar. Bu operasyon basitçe; deri altındaki yağ hücrelerinin ince kanüller (içinde kanal bulunan iğne) yahut enjektör yardımıyla vakumlanarak vücuttan çıkartılmasıdır.
Operasyonla, ne kadar diyet ve spor yapılırsa yapılsın bir türlü erimeyen bölgesel yağlardan kurtulunur. Klasik operasyonun gelişmiş ve modern uygulama biçimi olan Lazer Liposuction'da deri altındaki yağlar lazer yöntemiyle eritildikten sonra vakumlanır. Operasyon esnasında yaşanabilecek kanamalar ve operasyon sonrasında oluşabilecek morarmalar, derinin sarkması ihtimalleri en aza indirilir. Ayrıca lazer yöntemi, vücuttan daha fazla yağ alınmasını sağlayıp operasyon sonrası iyileşme sürecini de kısaltır. Bu operasyonu mutlaka alanında uzman bir plastik cerrah yapmalıdır.
Hangi Bölgelere Liposuction Yapılır ve Kimler Bu İşlemi Yaptırmaya Uygundur?
Liposuction zayıflama değil; bir tür vücut şekillendirme yöntemidir. Bu sebeple fazla kiloya sahip insanların ilk tercih olmamalıdır. Fazla kiloya sahip bireyler öncelikle diyete girmeli ve düzenli spor yapmaya başlamalıdır. Tüm bu çabalar sonucu hala vücutta bölgesel yağlanmalar varsa o zaman operasyon yaptırma durumu düşünülmelidir. Kilo alındığında yağlar deri altı kadar iç organlarını da sararlar. Bir deri altı yağ alma işlemi olan liposuction, iç organları yağlı bireylerde ne yazık ki olumlu bir etki yaratmayabilir. Bu yüzden öncelikle diyete ve spora başlanmalı, mevcut diyet sonlandırılmadan operasyon yaptırılmaması gerekir. Erkekler ve kadınlar anatomik olarak farklı yapıya sahiplerdir. Erkekler genel olarak bel bölgesinde simit olarak da adlandırılan biçimde yağlanırlar. Bunun dışında meme bölgesinde sarkma ve yağlanmalara, gıdı bölgesinde yağlanmaya da sıkça tanık olunur. Her erkek önemli miktarda karın kasına sahip olduğu için, operasyonla bel bölgesindeki yağlanmalar tamamen yok edilebilir. Ayrıca erkek derilerinin kadınlarınkine göre liposuction sonrası toparlanma süresi daha kısadır. Kadınlarda ise yağlanma; bel ve karın bölgelerinde, kalçalarda, basenlerde, gıdı bölgesinde, ayak bileklerinde, kol altlarında ve sırtta meydana gelir. Maskülen bir görünüm elde etmemek için kadınların karın bölgelerindeki yağların tamamı yok edilmez. Sigara operasyonun başarıya ulaşması için tehdittir. Operasyon öncesinde sigara bırakılmalı ya da azaltılmalıdır. Cilt yaşlandıkça elastik özelliğini kaybetmeye başlar. Liposuction işleminin başarılı olması için cildin esnekliğini kaybetmemiş olması önemlidir. Bunların dışında operasyon yaptıracak bireyin ciddi bir sağlık sorununa sahip olmaması gerekir.
Liposuction Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?
Operasyon her ne kadar bireyin günlük yaşantısını engellemese de liposuction sonrası 2 aylık süreç önemlidir. Peki operasyon sonrası sizi neler bekler?
* Ameliyattan çıkan hasta 3 ila 7 gün içinde gündelik yaşamına dönebilir.
* Ortalama 1 ay boyunca korse kullanılması gerekir.
* Çoğunlukla operasyon sonrası ağrı sızı yaşanmaz.
* İyileşme sürecinde yavaş yavaş şişlikler iner, sarkmalar yok olur, operasyon sonucu oluşan geçici izler ortadan kalkar.
Liposuction sonrası hasta; tamamen iyileşene kadar çok ağır kaldırmamalı, korsesini gerekmedikçe çıkarmamalı, ağır kaldırmaktan kaçınmalı ve sigara kullanmamalıdır. Liposuction operasyonu esnası ve sonrasında hastanın tutumu kadar, doktorun kabiliyeti ve titizliği de çok önemlidir. Başarılı sonuçlar elde etmek ancak başarılı hekimler ile mümkündür. Alanındaki tecrübesi sayesinde, hasta için en iyi sonuçları en zahmetsiz şekilde elde eden Op. Dr. Alpaslan Topçu'dan randevu alarak, sağlıklı bir görünüm elde etmek için ilk hamlenizi yapabilirsiniz.

Yorumlar

 1. ay direk çok tırsıyorum bu işlemden :-(((

  YanıtlaSil
 2. Boğazdan da geçiyor biraz da lipo yaptırıp bütün yağları kısa sürede dönen iştahlı insan da az degil:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabi ki, hiçbir zaman tek taraflı değil bu işler. spor, beslenme çok önemli, onlarla sonuç bulamayınca bunlara ek olarak yaptırılmalı diye düşünüyorum.

   Sil
 3. sanırım yaptıracağım bir işlem değil :)

  YanıtlaSil
 4. paalı değil mi bu kiiii :)

  YanıtlaSil
 5. Pek cesaret edebileceğim bir işlem değil :(

  YanıtlaSil
 6. Liposuction işlemi ile ilgili videolar izlemiştim. İzlemek kesinlikle keyifli değil ama sonuç oldukça etkileyici. Günün birinde ihtiyaç duyarsam yaptırabilirim :)

  YanıtlaSil
 7. Aslında ihtiyacım olduğunu düşündüğüm ama bir türlu cesaret edemiyorum 😊

  YanıtlaSil
 8. Biraz garipsiyorum ben bu uygulamayı, ama sanırım gerçekten ihtiyacı olanlar için işe yarıyordur...

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

HADA LABO TOKYO 3 HYALURONİK ASİT İÇEREN KIRIŞIK KARŞITI LOSYON VE GÜNDÜZ KREMİ İNCELEMESİ

Gratis' te satışı yakın zamanda başlayan içeriğinde Hyaluronik asit, Kolajen, Retinol, Ginseng, Lactobasillus gibi fermetler ve peptitler gibi önemli içerikler ile drugstore de bulunan, kalbimin çarpmasına sebep olan bir marka ve ürünlerinden bahsedeceğim bugün sizlere: Hada Labo Tokyo serisi. İçerik, fiyat ve performans açısından muhtemelen markayı farkettikçe ve denedikçe çoğu güzellik blogunda göreceğiz.  Aslında  Japonya'da en çok bilinen ve satan markası Hada Labo markasının daha ulaşılabilir ürünleri, birçok ülkede Hada Labo Tokyo olarak piyasaya sürülmüş. Detaylı araştırınca Polonya' da Rohto ilaç firmasına ait Dax Cosmetics tarafından üretildiğine ulaştım. Sitelerinden bakınca Cashmere, Celia, Dax Men, Dax Sun, Perfecta, Yokskine gibi bilindik markalarla piyasada yer ettiklerini görüyorsunuz. Hada Labo Tokyo' nun Türkiye' ye gelen ürünlerinde temizleyici, losyon, serum, göz kremi ve nemlendirici kategorilerinde olmak üzere toplam 8 farklı

ZİAJA MANUKA AĞACI YAPRAĞI ÖZLÜ TONİK - MANUKA TREE PURİFYİNG ASTRİNGENT FACE TONER

Cilt bakım rutiniminde olmazsa olmazlardan biri tonik olsa gerek! Tonik kullanmayı seviyorum çünkü cildimi temizledikten sonra nemlendiriciye hazırlamak için gerekli bir basamak olarak görüyorum. Bugün güzellik blogumun konuğu  Ziaja Manuka Tree Face Toner.  Ziaja markasından kısaca bahsetmem gerekirse; 2 eczacı tarafından kurulan Polanya menşeili bir marka. Ülkemizde kozmetik mağazalarında drugstore olarak ürünlerine ulaşabiliyoruz. Fakat markanın dermokozmetik olarak ürettiği ürünler henüz ülkemizde yok. Ziaja bildiğim kadarıyla hayvan testi yapmayan cruelty free bir marka. Ürünün ambalajı renkli ve şeffaf. İçerisinde ne kadar ürün bulunduğunu görebiliyorsunuz. Ucuz plastik şişe gibi görünüyor olabilir ama kaliteli, eşit dağıtan bir fısfısa sahip. Düşmelere karşı şişe ve fısfıs oldukça dayanıklı.  Manuka Ağacı Yaprağı Özlü Tonik ' in vaadleri şu şekilde: Yağlı ve karma ciltlerde, sıkılaştırmaya ve arındırmaya yardımcı. 14 yaş üstü kişiler için uygun. Ürün etiket

AVON FAR AWAY, GLAMOUR VE INFINITY PARFÜM YORUMLARI

 Yazın son günlerinden sonbahar aylarına geçerken parfüm tercihlerimde bazı değişiklikler oluyor. İşte tamda böyle bir zamanda Avon 'un 25. yılına özel tarafıma yollanmış olan  Far Away Parfüm  çeşitlerini konuşalım mı?   Gördüğünüz gibi bu setin içinde  Far Away EDP, Glamour  ve  Infinity  olmak üzere üç farklı koku bulunmakta. Aslında seride  Far Away Gold, Bella ve Exotic Edp  adlı ürünlerde var fakat henüz onları denemedim. Her birinin kendine has akılda ve vücutta kalıcı kokuları olduğunu düşünüyorum.  FAR AWAY GLAMOUR EDP  Klasik kokuyla bundan yaklaşık 15 sene önce tanışıp şişe şişe kullanan biri olarak Far Away Edp çeşitlerini denemek beni aşırı heyecanlandırdı. Gelen üç parfümden hangisi ilk tercihin olurdu derseniz kesinlikle Far  Away Glamour EDP  derim.  Parfümü ilk sıktığım zaman Frenk üzümü belki biraz greyfurt ve portakal çiçeği karışımı bir kokunun, nergis ve vanilya ile olan harmanını hissediyorum. Bir sürü sonra biraz misk biraz paçuli kokusu... Aklıma gelen ve hi