Loreal Paris Casting Creme Gloss Amonyaksız & Besleyici Saç Boyası

Pazartesi, Ekim 01, 2018

Loreal Paris Casting Creme Gloss Amonyaksız Saç Boyası
Loreal Paris Casting Creme Gloss 680 Bronz Kahve

Uzun zamandı aklımda saçımı boyama fikri var. Daha önce saçımı hiç komple boyamamıştım. Fakat 1 kez arkadaşımın ısrarıyla uzun süre saç, kaş, nişan ve düğünde tercih ettiğim Gültekin Arı' ya krepe balyaj yaptırmıştım. Neyse üzerinden yıllar geçti, bol bol kestirdim eser kalmadı diyebilirdim. Geçenlerdeki Gratis indiriminden Loreal Paris'in son çıkarttığı Casting Creme Gloss Amonyaksız & Besleyici Saç Boyası 680 Bronz Kahve'yi aldım.

Amonyaksız Saç Boyası Önerisi Bronz Kahve
Amonyaksız Saç Boyası Deneyimi
Casting Creme Gloss' un vaadlerinden bahsedecek olursam;

- 4 kat daha parlak saç rengi (boya sonrasında besleme vaadiyle),
- 28 şampuanlamaya kadar kalıcılık,
- İlk beyazlarda optimum kapama,
- Yoğun beslenen yumuşak saçlar (arı sütü),
- Amonyak içermeyen formül,
- Hoş koku sayesinde boyama işlemini keyifli yapmak.

28 boyamaya kadar kalıcı saç boyası

Bu ürünü tercih etme sebebim 28 boyamaya kadar kalıcı olması ve amonyaksız olmasıydı.

Gelelim uygulama gününe: Kendi saçlarım oldukça koyu kahve, kalın telli ve yoğun olduğu için uzaktan siyah gibi bile durabilir. Bir gece eşim yattıktan sonra hazır İlken' de buradayken hadi saçlarımı boyayalım dedim. Önce saçlarımı birden fazla ufak parçaya ayırdık.  Daha sonra saç dibinden başlayıp, saç boylarına devam edecek şekilde boyama işlemimi tamamladım. 20 dk süre bittikten sonra saçlarımı yıkadım.
amonyaksız saç boyası saça zarar verir mi

Boya iyice aktıktan sonra saçımı Elidor' un Esmer Parlaklık ürünü ile saçlarımı bir kere şampuanladım. Ardından da içerisinden çıkan 'Parlaklık Veren Bakım Kremi' ni kullandım. Burada sonradan farkına vardığım büyük bir hata yaptığımı öğrendim. Meğersem saçlarımdan boya aktıktan sonra hiç şampuanlama yapmadan parlaklık kremini kullanıp, işlemi sonlandırmam gerekmiş.. Annem yıllardır saçını boyar, boyatır. Hep boyama sonrası şampuanlama işlemi olurdu. Aslında içerisinden çıkan kağıdı defalarca okudum ama demek ki bu noktayı es geçmişim ?  (Kağıtta şampuanlama yapmayın yazmıyor ama iyice boyayı akıttıktan sonra direk kremi uygulama aşamasına geçiyor.)
Casting Creme Gloss Parlaklık Koruyucu Bakım Kremi

Neyse, saçlarımı kuruladım ve kuruttum. Işığın çapması ile yer yer parlak ve daha açık kahve tonunu gözlemledim. Ama net bir değişim yoktu. Kızkardeşim bile kala kaldı nasıl yani 2 kutu boya ile saçını ben boyadım, boyadık mı yani şimdi dedi? :))))))

Casting Creme Gloss 680 Bronz Kahve

Eşim sabah uyandığında fark bile etmedi. Normalde böyle şeyler gözünden kaçmaz. Farketmeyince ben söyledim, inanamadı. Boyadıktan 2 hafta sonra saçımı şampuanlama hatası yaptığımı farkettim. Acaba şampuanlamadan direk krem yapıp çıksam nasıl bir fark olurdu? Ya da fark olur muydu? Unutmadan şu paketin içerisinde çıkan parlaklık kremi var ya, o bence efsane. İpek gibi yumuşacık yapıyor saçları. Boyanın kokusu normal saç boyalarından farklı, şeftali gibi kokuyor! Ama yıkama sırasında akıp gittikçe, çirkinleşen bir koku kalıyor. Şuan 10 yıkama geçti, halen saçlarım aynı. İrsi beyazımın ve saç uçlarımdaki rengin 28 yıkama sonra değişip, değişmeyeceğini merak ediyorum. Acaba akıp beyaz ve eski krepe rengine mi dönecek? Çünkü boyadığımın tek kanıtı bu =)  

Aslında 400 numaralı Kestane rengini almak istemiştim. Fakat hiçbir yerde bulamadım. Bir macerayı da 400 numarayı bulunca yapıp bu defteri kapatabilirim :) 

Peki sizin Loreal Paris Casting Creme Gloss Amonyaksız Saç Boyası ile ilgili bir deneyiminiz var mı? Sosyal medyada son zamanlarda Hande Erçel ile çok popüler olan bir üründü. Bakalım benim gibi olumsuz ya da olumlu deneyimleri kimler yaşadı?

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

8 yorum

 1. Şimdi bende merak ettim acaba şampuanlamasaydın bir fark olur muydu ? Boyaların içinden çıkan kremler gibi bir kremi normalde de bulabilsek keşke :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bir kere daha deneyeceğim bu sebepten dolayı =)

   Sil
 2. Canım şampuanladığın zaman boya biraz daha fazla akıyor. Ömrünü bir yıkama kısaltmış oluyorsun aslında. Boyanın rengi senin saç renginden açık olduğu için tutmamıştır. Kit içinden çıkan o kremler harika oluyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şampuanlanınca daha çok akıyordur, doğrudur. İlk deneyimim olduğu için birşey diyemem ama annem kuaförde veya evde boyarkende hep şampuanlama yapılırdı. O nedenle benim için şaşırtan bir aşamaydı bu. Zaten saç rengimi açmak için boyamıştım :D Bir TIK daha açık kahve olmasını istemiştim. Kitin içindeki krem çok iyi bence. <3

   Sil
 3. Bu tarz boyalarda il yıkamada şampuanlama yapınca boya epey akıyor, direkt kremi uygulamak gerekiyor. 28 yıkama sonrasını merak ediyorum. Saçından komple akıyorsa alabilirim bu boyadan..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şimdilik 10-12 yıkama geçti, aynı görüntüde. Krepe balyaj kalıntısı olan saç ucum akarsa, tamamen geçiyor demektir. Bildireceğim <3

   Sil
 4. Kız kardeşimde benzer bir durum yaşadık. Saç renginde sorun olmadı istediğimiz renk oldu ama saç matlaştı. Diğer boyalar gibi şampuanlama yapılabilir sandık sanırım bizi de yanıltan bu oldu.
  Saçını daha evvel hiç boyamadıysan en az iki ton açması lazımdı. Boya varsa açmaması normal.
  Biz yine aldık, boyama zamanı şampuansız kullanalım bakalım matlık gidecek mi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende 1 kez daha şans vereceğim. Bu kez öncesi sonrası ile deneyip, onu da paylaşacağım. 400 numarasını istiyordum onu bulamadım. Saçımda boya yok ama maalesef açmadı da rengi. Deneyim sonucunu bana da haber verin olur mu :)

   Sil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben