Tresan Sarımsak - Onarıcı Bakım Şampuanı

Cumartesi, Ekim 06, 2018

sarımsak şampuanı

Tresan' ın daha önce de farklı bir şampuanını kullanmıştık. İlk defa Sarımsak içeren Onarıcı Bakım Şampuanını denedik. Ürün Sevinç & Nihan 'ın düzenlediği etkinlikteki sponsorumuz olan Senguzelsin.com adlı firma tarafından yollanmıştı. 

Sarımsaklı şampuanlar ile ilgili ilk tereddüt, ''Saçlarım daha sonra sarımsak kokacak mı?'' fikri olsa gerek. Şimdiye kadar birçok firmaya ait sarımsaklı şampuan kullandım, hiçbirinde bu koku yoktu. Ürün içerik listesinin sonlarına doğru gördüğüm parfümün bunla ilgilisi olabilir. Akla takılan ikinci bir soruda ''Sarımsaklı şampuanı kimler kullanabilir?'' , bu ürün ''Her Saç Tipi'' için uygun.

kokusuz sarımsak şampuanı

Sarımsağın tarihçesi çok eskilere dayanmakta. Hatta Mısır Tanrılarının kutsal bitki olarak gördüğü sarımsak hem antiviral hem antibiyotik özelliği ile günlük hayatımızında fazlasıyla yer etmekte. Saçımıza sağladığı faydalar ise; saç dökülmesini azaltmak, kalınlaştırmak, parlaklaştırmak, kırılmayı önlemek, hacim ve dolgunluk sağlamak olarak sayılabilir. Bunlar arasında en popüleri ise saç dökülmesini azaltmak ve gürleştirmek amaçlı kullanım. Fakat bu amaçla kullananların şuna dikkat etmesi gerekiyor; beslenme, kan değerleri, genetik özellikler, dış faktörler çok önemli. Yani bu tip ürünleri kullanarak düzeltebileceğimiz ve düzeltemeyeceğimiz bazı durumlar söz konusu.

Ürünün arkasında yazan vaadler şöyle;

Ürünün içeriği ise şu şekilde;
Ürünü eşimle birlikte severek kullandım. Eşimin saç tipi yağlı benim ise kuru. Eşimin saçındaki yağlanmayı dengeledi. Benim korkum saç derimi kurutur muydu, kurutmadı. Saçlarımın kremsiz bile rahatlıkla açılmasını sağladı. Eşimin saçları biraz fazla dökülüyordu benimse mevsimsel dökülmelerim başlamıştı. Her ikimizinde saç dökülmesini dengeledi. Saçlara verdiği canlılıkta farkediliyordu. Saça hafif hacim, dolgunluk verdiğini söyleyebilirim. Bu eşimin hoşuna gitse de benim zaten çok gür olan saçlarım için olumsuz bir özellik. Bizce vaadlerini fazlasıyla yerine getirdi. 

500 ml olan ürün yaklaşık 30 TL civarlarında bir fiyata sahip. İçeriğinde paraben, silikon olmaması yine artısı, keşke parfüm, SLS' te olmasaydı. Yine de çoğu market şampuanından çok daha iyi içeriğe sahip. Bu konuda hassasiyet duyanlar için içerik listesini zaten yukarıda paylaştım.

Dökülmeler arttığı zaman tekrar rahatlıkla alabileceğimiz bir ürün oldu. Peki siz Tresan Sarımsak Şampuanını denediniz mi? Ya da sarımsaklı şampuanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

6 yorum

 1. Denemedim ama denemem lazım anladım :) Listeme girdi bile.

  YanıtlaSil
 2. Baya faydalı bir ürüne benziyor.Ellerinize sağlık güzel bir yazı👌🏻

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, işe yarar bir üründü.

   Sil
 3. Tresan benim de saç dökülmeme iyi geliyor. Ara ara kullanmak lazım belki de..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mevsim geçişlerinde bende alacağım artık, memnun kaldım. <3

   Sil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben