FİLM MERCEĞİ: Netflix: Bird Box

Pazar, Aralık 30, 2018

Merhabalar,


Geçen senelerde bolca film yorumu ve önerisi de yaptığımı bilenler acaba halen beni takip ediyor mu? Netflix üyeliğimi ara ara yenilemekle birlikte kimi zaman Digiturk’ ten kimi zaman internet sitelerinden ya da sinemada yeni film ve dizileri takip ediyorum. Bugün konumuz 3-4 gün önce izlediğim Netflix Original filmlerinden biri olan Bird Box!


Sandra Bullock ‘un oyuncu kadrosunda olduğunu gördüğüm an, filme tıkladım ve izlemeye başladık. Film Josh Malerman’ın çok satan ve birçok ödüle sahip olan Kafes adlı korku türünde olan romanından uyarlanmış. Filmin senaryosu Oscar alan Arrival senaryosunu yazan Eric Heisserer ait. Yönetmen Suanne Bier ve oyuncu kadrosunda ise Trevante Rhodes, Sarah Paulson ve John Malkovich var.
Tür: Gerilim

Filmin Konusu:

Kafes filmi, bird box, sandra bullock
Fotoğraf: Merrick Morton
Bir salgın mı, bir hastalık mı? Yoksa gizemli bir güç mü? Nereden geldiği ve ne olduğu belli olmayan dünya nüfusunun büyük çoğunluğunu yok eden o şey… Eğer onu görürsen, kendini öldürürsün. Kız kardeşi ile hastanedeyken salgının yayıldığını fark eden Malorie, kardeşi Jessica’ nın hastalığa yakalanıp ölmesiyle kendini hiç tanımadığı bir evde bulur. Bilinmezliklerle dolu günler hayatına giren yeni bir adam, doğan iki çocuk ile devam ediyor. Yaşamak için gözlerin kapalı, duyuların açık olmalı. Ne olursa olsun, gözlerini açmak ölümü getirir. 48 saat gözlerin kapalı, tehlikeli bir nehir boyunca kaçmak zorunda olsaydınız ne yapardınız?

Film bazı dakikalar sıkıcıydı, hadi yaa ama dediğim dakikalar vardı. Fakat kız- erkek diye adlandırılan minnakların Sandra Bullock' ın ve John Malkovich' ın oyunculuğu izlenmeye değerdi. Son zamanlarda sizce de bayrağı Netflix almadı mı? Bugün Netflix Original Black Mirror Bandersnatch' ı izledikten sonra beynim yandı. Bu film hakkında konuşalım mı emin değilim? 

Yorumlarınızı bekliyorum.

Filme puanım: 10/6.8
Imdb puanı: 10/6.8

Sevgiler,

İLKE.
Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

7 yorum

 1. Seyirciye seçenek bırakan filmleri severim.Ben olsaydım duygusal olurdum sanırım.mutlu yollar

  YanıtlaSil
 2. iki filmi de en kısa zamanda izleyeceğim ..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bakalım senin yorumun nasıl olacak İremcim.

   Sil
 3. Filmleri notlarımın arasına aldım, teşekkürler..

  YanıtlaSil
 4. İmdb puanı düşük olsa da ilginç bir konusu olan filme benziyor.Bilim kurgu türü filmleri severim.

  YanıtlaSil
 5. Beni gerim gerim geren ama ufak kızın hareketleri ile arada gülümseten çok beğendiğim filmdi.

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben