DİZİ MERCEĞİ: NBC | Shades of Blue

Salı, Ocak 01, 2019

Merhabalar,


Hep izlediğim filmlerin yorumlarını yaptığımı farkettim. Hazır yılı bitirmek üzereyken bu sene başladığım ve heyecanlı bir şekilde izlediğim Shades of Blue 'dan kısaca bahsetmek istedim. Diziyi NBC reklamları sırasında gördüm, google' da arattım ve izlemeye başladım. İzlemeye başlamamın ilk sebebi Jennifer Lopez' in başrollerde olması bir diğer sebebide polisiye olmasıydı. Şahsen JLO, her alanda oldukça donanımlı ve başarılı bir hatun.

Tür: Polisiye

Dizi Brooklyn Polis Teşkilatı' nda çalışan çetelerle işbirliği yapan yolsuz polisleri anlatıyor. Bu ekibin amiri olan Wozniak, bir grup çeteyi yakalayıp içeriye atarken; bir grup çeteyle ise anlaşarak suç oranını azaltmaya çalışmakta. Belli kurallar ile çetelere çalışabilecekleri ortam ve koruma sağlamakta ve onlardan düzenli ödeme almaktadır. 

Jennifer Lopez dizileri ve filmleri, polisiye diziler

FBI ise bu işi kökünden çözmek için Wozniak' ın ( Ray Liotta ) ekibine bir köstebek sokar. Bu köstebek ise en yakınındaki Harlee (Jennifer Lopez) olacaktır. Bu işten herkesi temiz çıkartabileceğiniz düşünen Harlee, işler iyice sarpa sarınca neler yapacak? Wozniak ekibinde bir köstebek olduğundan şüphelendiğinde neler yapabilir? Ya olmaz dediği kişi köstebekse neler yaşarlar?

Dizinin çok fazla detayına girmek istemiyorum çünkü spoiler vermek istemem! 3 sezonluk dizi tam dozunda bitti diyebilirim. Nadirde olsa sıktı artık dediğim sahneler olmaya başlamıştı ve toparladı. Özellikle Jennifer Lopez' in Shades of Blue ' daki oyunculuğu oldukça iyiydi. Rol arkadaşlarından bazılarını izlediğim farklı film ve dizilerde yine görmüştüm. Genel olarak oyunculuklar başarılıydı. Özellikle final sahnesinde Harlee ile kızı arasında geçen o kısa an çok iyiydi.

Genelde bilimkurgu, aksiyon, polisiye tarzında yabancı diziler izlemeyi seviyorum. Aslında 2018' de izlediğim en iyi diziler şeklinde bir yazı yazmayıda düşünmüyor değilim. Filmi izlediyseniz yorumunuzu ya da muhakkak izle dediğiniz dizi önerilerinizi bekliyorum.

Diziye Puanım: 10/6.5Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

15 yorum

 1. Lopez iyi bir şarkıcı.. Film rol performansını merak ettim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında geçmişine bakınca iyi bir oyuncu ve daha sonra çok yönlülüğünden dolayı şarkıcılığı ile tanınırlığı artıyor. Ne yapsa yakışır, ne yapsa iyi olur diyorum =)

   Sil
 2. Bu diziyi çok övüyorlar bende bir bakayım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok fazla reklamlarda çıkıyor Shades of Blue dizisi.

   Sil
 3. polisiye dizileri severim, vaktim olsa oturup kısa sürede bir diziyi tamamlamak istiyorum ama bu aralar olmuyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Polisiye dizileri seviyorum. Rizzoli&Isles bittikten sonra yerini dolduran olmamıştı. Aynı kıvamda olmasa da Shades of Blue 'da güzeldi.

   Sil
 4. Ben de izledim İlke'cim. İlk sezonunu beğenmiştim, ikinci sezon oyunculuklar abartı geldi. Üçüncü sezonu izlemedim, boş kaldığım bir ara bitiririm😘

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İkinin ortalarına doğru bir bozdu sonra toparladı bence. Öpüldün :)

   Sil
 5. bir ara niyetlendim seyretmeye ama sonra vazgeçtim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zaman varsa izle derim. Daha iyi bir polisiye dizi arayışındaysan Rizzoli&Isles e bak. Favorimdi.

   Sil
 6. Dizi listeme ekledim ben de :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bakalım beğenecek misin Shades of Blue' yi?

   Sil
 7. Çok fazla övdüler izlemeyi düşünüyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Shades of Blue, aşırı abartılacak bir dizi değil bence ama vakti olan için izlenebilir bir dizi diye düşünüyorum.

   Sil
 8. Bir ara gözüme çarpmıştı ama izlememiştim final yaptıysa şans verebilirim :)

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben