10 SINIF KONU ANLATIMI - BİYOLOJİ

Cumartesi, Mart 02, 2019

Merhabalar,

Bugün sizlere kozmetik dışında bir konudan bahsedeceğim. Birçoğunuz öğretmen olduğumu biliyor olsa gerek. 2018 Aralık ayının sonlarında uzun zamandır yapmayı planladığım ama bir türlü zaman ayıramadığım bir girişime amatör olarak el attım. Kendi biyoloji kanalımda, biyoloji dersi anlatmaya başladım.

@biyokampus adını koyduğum bu kuruluş, aslında sınava çalışan öğrencilerime tekrarlarında 1 kere daha faydalı olabilmek adınaydı. Çünkü herkes dershaneye gitme ve özel ders alma lüksüne sahip olamayabilir. Fakat meslek lisesinde çalışan öğretmen arkadaşlarım beni az çok anlayacaktır ki, çalışmayı sevmeyen ve çoğunlukla hiç bir derse ilgisi olmayan bir kitleden söz ediyorum. Tabi içlerinde çok güzel cevherler olan, çok güzel üniversiteleri kazandırdığımız öğrencilerde var...

Her ne kadar kendi öğrencilerim için açsam da farklı liselerden gelen özel mesajlar, video altı yorumlar hem sürekli video koymaya beni teşvik etti hem de farklı kademelerde videolar çekmeme de sebep oldu. Böylelikle tyt ve ayt sınavına hazırlananlara da ufaktan yardımlarım olur diye umut ediyorum.

10. sınıf biyoloji ağırlıklı konu anlatımı ve soru çözümleri dışında BİYOKAMPUS kanalında 5,6,7 ve 8. sınıf Fen Bilimleri, 9-10-11. sınıf Biyoloji konu anlatım ve soru videolarına ulaşmanız mümkün. 1. dönemin sonlarında başladığım konu anlatımına müfredatı takip ederek devam ediyorum. Güzellik ve yaşam sayfamda beni takip eden öğrenci kitlesini biyokampus youtube  hesabına ( https://www.youtube.com/c/biyokamp ) bekliyorum.

İyi çalışmalar,

İlke.

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

5 yorum

 1. Çok güzel bir çalışma. Emeklerinize sağlık...

  YanıtlaSil
 2. Eline sağlık. Sosyal medyanın en faydalı hali bu. Dilerim emeğinin karşılık bulur.

  YanıtlaSil
 3. sekiz yaşındaki oğlum sürekli kimya dersi videoları izliyor. senin kanalı bir açayım ona belki ilgisini çeker biyoloji.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim kanal biraz ders ağırlıklı, deneyler falan çekmeye imkan olursa ilgisini çekerdi muhtemelen. Ama ders videosu izliyorsa bravo ona :)

   Sil
 4. biyokampus'u tesadüfen yazınızla keşfettim, takibe aldım. Tıp istiyorum, teşekkürler.

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben