Fatura Ödemek İçİn Sıra Beklemeyin!

Pazartesi, Mart 18, 2019


fatura ödemek için sıra beklemeyin

Faturalarınızı  ödeyebilmek için her ay fatura ödeme merkezlerinde ne kadar çok sıra beklediğinizi ve zaman kaybettiğinizi düşünün. Zamanın son derece önemli olduğu günümüzde sadece fatura ödemek için saatlerce vakit harcamanıza aslında hiç gerek yok. Bu işlemi internetten online olarak kolaylıkla yapabilirsiniz. Sizlere internetten fatura ödeme kolaylığı sunan adreslerden biri de Enerjisa oluyor. 
Sadece birkaç dakikanızı ayırmanız faturanızı pratik bir şekilde ödemeniz için yeterli oluyor. Bu arada işleminizi internet üzerinden yapabileceğiniz gibi Enerjisa işlem merkezleri üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Böylece faturanın kaybolması gibi durumlarda da ödeme yapmanız mümkün oluyor.

Faturanızı Kaybettiyseniz Bunu Yapın!

Görevliler tarafından hazırlanan faturanın kaybolması hemen herkesin hayatında mutlaka birkaç defa yaşadığı durumların başında geliyor. Özellikle faturaların binaların dış kısmına bırakılması, rüzgarla dahi uçup gitmesini ve kaybolmasını beraberinde getiriyor. Böyle bir sorun yaşıyorsanız endişe etmenize hiç gerek yok. Çünkü sözleşme hesap numarası aracılığı ile faturanızı yine de ödeyebilirsiniz. 
Her faturanın üzerinde 10 haneli bir sözleşme hesap numarası bulunuyor. Faturanızı kaybetmeniz ihtimaline karşılık bu hesap numarasını bir yere not etmenizde fayda var. Bu sayede faturanızı bulamadığınız da Enerjisa çağrı merkezini arayarak sözleşme hesap numarasını belirtmeniz borç sorgulamanızın anında yapılması için yeterli oluyor.  Hatta bu numara aracılığıyla ödemenizi de gerçekleştirebilirsiniz. Mutlaka faturanızın çıktı halinde elinizde bulunması gerekmiyor. Dolayısıyla kaybolan faturayı bulmak için saatlerce zaman harcamanıza da hiç gerek yok!

İtiraz Edilen Faturalar Yine de Ödenmeli mi?

Çeşitli nedenlerle gelen fatura ile ilgili bir itiraz işleme başlatmış olabilirsiniz. Ancak yasalar gereği yine de itiraz ettiğiniz faturanın ödemesini yapmak zorundasınız. İtirazınızın ilgili kurum ya da kuruluş tarafından haklı görülmesi durumunda ödediğiniz meblağ yeniden size iade edilecektir. Sonuç olarak itiraz etmiş olmanız, faturanızı ödeme yükümlülüğünden sizi kurtarmıyor.
Elektrik faturaları ile ilgili bu ve benzeri bilgilere ulaşmak için Enerjisa web adresini ziyaret edebilirsiniz. Faturalarla ilgili yaygın bir şekilde yaşanan sorunlar ve bu sorunlara karşılık ne yapmanız gerektiği gibi yol gösteren içerikler sitede yer alıyor. Böylece en kısa süre içerisinde yaşadığınız sorunun çözülmesi için harekete geçmiş olacaksınız. Sitede yer alan bilgilerin tamamının güncel olduğunu belirtmek isteriz.

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

4 yorum

 1. faturalarım yıllardır bankada, düzenli ödemede, bence öyle yapın.rahatlık büyük.

  YanıtlaSil
 2. internet herşeyde olduğu gibi fatura ödemede de büyük kolaylık..

  YanıtlaSil
 3. Benimde bazısı otomatikte bazen elden ödeme bildiğim gibi yapmaya devam yani (:

  YanıtlaSil
 4. Fatura ödeme konusunda son gün mağduru var mı acaba benim gibi. Büyük oğlum sayesinde gecikme faizi vs kurtulduk mobil üzerinden ödüyoruz bayadır.
  Enerjisa'yı şimdi senden duydum bir bakayım.

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben