Ana içeriğe atla

Fatura Ödemek İçİn Sıra Beklemeyin!


fatura ödemek için sıra beklemeyin

Faturalarınızı  ödeyebilmek için her ay fatura ödeme merkezlerinde ne kadar çok sıra beklediğinizi ve zaman kaybettiğinizi düşünün. Zamanın son derece önemli olduğu günümüzde sadece fatura ödemek için saatlerce vakit harcamanıza aslında hiç gerek yok. Bu işlemi internetten online olarak kolaylıkla yapabilirsiniz. Sizlere internetten fatura ödeme kolaylığı sunan adreslerden biri de Enerjisa oluyor. 
Sadece birkaç dakikanızı ayırmanız faturanızı pratik bir şekilde ödemeniz için yeterli oluyor. Bu arada işleminizi internet üzerinden yapabileceğiniz gibi Enerjisa işlem merkezleri üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Böylece faturanın kaybolması gibi durumlarda da ödeme yapmanız mümkün oluyor.

Faturanızı Kaybettiyseniz Bunu Yapın!

Görevliler tarafından hazırlanan faturanın kaybolması hemen herkesin hayatında mutlaka birkaç defa yaşadığı durumların başında geliyor. Özellikle faturaların binaların dış kısmına bırakılması, rüzgarla dahi uçup gitmesini ve kaybolmasını beraberinde getiriyor. Böyle bir sorun yaşıyorsanız endişe etmenize hiç gerek yok. Çünkü sözleşme hesap numarası aracılığı ile faturanızı yine de ödeyebilirsiniz. 
Her faturanın üzerinde 10 haneli bir sözleşme hesap numarası bulunuyor. Faturanızı kaybetmeniz ihtimaline karşılık bu hesap numarasını bir yere not etmenizde fayda var. Bu sayede faturanızı bulamadığınız da Enerjisa çağrı merkezini arayarak sözleşme hesap numarasını belirtmeniz borç sorgulamanızın anında yapılması için yeterli oluyor.  Hatta bu numara aracılığıyla ödemenizi de gerçekleştirebilirsiniz. Mutlaka faturanızın çıktı halinde elinizde bulunması gerekmiyor. Dolayısıyla kaybolan faturayı bulmak için saatlerce zaman harcamanıza da hiç gerek yok!

İtiraz Edilen Faturalar Yine de Ödenmeli mi?

Çeşitli nedenlerle gelen fatura ile ilgili bir itiraz işleme başlatmış olabilirsiniz. Ancak yasalar gereği yine de itiraz ettiğiniz faturanın ödemesini yapmak zorundasınız. İtirazınızın ilgili kurum ya da kuruluş tarafından haklı görülmesi durumunda ödediğiniz meblağ yeniden size iade edilecektir. Sonuç olarak itiraz etmiş olmanız, faturanızı ödeme yükümlülüğünden sizi kurtarmıyor.
Elektrik faturaları ile ilgili bu ve benzeri bilgilere ulaşmak için Enerjisa web adresini ziyaret edebilirsiniz. Faturalarla ilgili yaygın bir şekilde yaşanan sorunlar ve bu sorunlara karşılık ne yapmanız gerektiği gibi yol gösteren içerikler sitede yer alıyor. Böylece en kısa süre içerisinde yaşadığınız sorunun çözülmesi için harekete geçmiş olacaksınız. Sitede yer alan bilgilerin tamamının güncel olduğunu belirtmek isteriz.

Yorumlar

 1. faturalarım yıllardır bankada, düzenli ödemede, bence öyle yapın.rahatlık büyük.

  YanıtlaSil
 2. internet herşeyde olduğu gibi fatura ödemede de büyük kolaylık..

  YanıtlaSil
 3. Benimde bazısı otomatikte bazen elden ödeme bildiğim gibi yapmaya devam yani (:

  YanıtlaSil
 4. Fatura ödeme konusunda son gün mağduru var mı acaba benim gibi. Büyük oğlum sayesinde gecikme faizi vs kurtulduk mobil üzerinden ödüyoruz bayadır.
  Enerjisa'yı şimdi senden duydum bir bakayım.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

HADA LABO TOKYO 3 HYALURONİK ASİT İÇEREN KIRIŞIK KARŞITI LOSYON VE GÜNDÜZ KREMİ İNCELEMESİ

Gratis' te satışı yakın zamanda başlayan içeriğinde Hyaluronik asit, Kolajen, Retinol, Ginseng, Lactobasillus gibi fermetler ve peptitler gibi önemli içerikler ile drugstore de bulunan, kalbimin çarpmasına sebep olan bir marka ve ürünlerinden bahsedeceğim bugün sizlere: Hada Labo Tokyo serisi. İçerik, fiyat ve performans açısından muhtemelen markayı farkettikçe ve denedikçe çoğu güzellik blogunda göreceğiz.  Aslında  Japonya'da en çok bilinen ve satan markası Hada Labo markasının daha ulaşılabilir ürünleri, birçok ülkede Hada Labo Tokyo olarak piyasaya sürülmüş. Detaylı araştırınca Polonya' da Rohto ilaç firmasına ait Dax Cosmetics tarafından üretildiğine ulaştım. Sitelerinden bakınca Cashmere, Celia, Dax Men, Dax Sun, Perfecta, Yokskine gibi bilindik markalarla piyasada yer ettiklerini görüyorsunuz. Hada Labo Tokyo' nun Türkiye' ye gelen ürünlerinde temizleyici, losyon, serum, göz kremi ve nemlendirici kategorilerinde olmak üzere toplam 8 farklı

ZİAJA MANUKA AĞACI YAPRAĞI ÖZLÜ TONİK - MANUKA TREE PURİFYİNG ASTRİNGENT FACE TONER

Cilt bakım rutiniminde olmazsa olmazlardan biri tonik olsa gerek! Tonik kullanmayı seviyorum çünkü cildimi temizledikten sonra nemlendiriciye hazırlamak için gerekli bir basamak olarak görüyorum. Bugün güzellik blogumun konuğu  Ziaja Manuka Tree Face Toner.  Ziaja markasından kısaca bahsetmem gerekirse; 2 eczacı tarafından kurulan Polanya menşeili bir marka. Ülkemizde kozmetik mağazalarında drugstore olarak ürünlerine ulaşabiliyoruz. Fakat markanın dermokozmetik olarak ürettiği ürünler henüz ülkemizde yok. Ziaja bildiğim kadarıyla hayvan testi yapmayan cruelty free bir marka. Ürünün ambalajı renkli ve şeffaf. İçerisinde ne kadar ürün bulunduğunu görebiliyorsunuz. Ucuz plastik şişe gibi görünüyor olabilir ama kaliteli, eşit dağıtan bir fısfısa sahip. Düşmelere karşı şişe ve fısfıs oldukça dayanıklı.  Manuka Ağacı Yaprağı Özlü Tonik ' in vaadleri şu şekilde: Yağlı ve karma ciltlerde, sıkılaştırmaya ve arındırmaya yardımcı. 14 yaş üstü kişiler için uygun. Ürün etiket

AVON FAR AWAY, GLAMOUR VE INFINITY PARFÜM YORUMLARI

 Yazın son günlerinden sonbahar aylarına geçerken parfüm tercihlerimde bazı değişiklikler oluyor. İşte tamda böyle bir zamanda Avon 'un 25. yılına özel tarafıma yollanmış olan  Far Away Parfüm  çeşitlerini konuşalım mı?   Gördüğünüz gibi bu setin içinde  Far Away EDP, Glamour  ve  Infinity  olmak üzere üç farklı koku bulunmakta. Aslında seride  Far Away Gold, Bella ve Exotic Edp  adlı ürünlerde var fakat henüz onları denemedim. Her birinin kendine has akılda ve vücutta kalıcı kokuları olduğunu düşünüyorum.  FAR AWAY GLAMOUR EDP  Klasik kokuyla bundan yaklaşık 15 sene önce tanışıp şişe şişe kullanan biri olarak Far Away Edp çeşitlerini denemek beni aşırı heyecanlandırdı. Gelen üç parfümden hangisi ilk tercihin olurdu derseniz kesinlikle Far  Away Glamour EDP  derim.  Parfümü ilk sıktığım zaman Frenk üzümü belki biraz greyfurt ve portakal çiçeği karışımı bir kokunun, nergis ve vanilya ile olan harmanını hissediyorum. Bir sürü sonra biraz misk biraz paçuli kokusu... Aklıma gelen ve hi