PETİHTİYAÇ.COM PROLİNE BENTONİT KEDİ KUMU ALIŞVERİŞİM

Pazar, Nisan 28, 2019

kedi kumu, petshop önerisi, proline ürünleri, topaklaşan kedi kumları

Bizim oğlanın kedi kumu bitince petshop alışverişi mecbur oldu. Mario' yu sahiplendiğimizden beri MIRMIR kedi kumu kullanıyoruz. Migroslardan rahatlıkla buluyoruz. Fakat bazen indirime denk gelmediğimde merak edip başka kumları aldığım oluyor. Yine bu sebepten ötürü internette dolanırken karşıma Proline Bentonit kumu çıktı.

kedi kumu, topaklaşan kedi kumları, mırmır kedi kumu

Proline Bentonit Clumping Cat Litter kedi kumunu almama neden olan ilk şey portakal vanilya aromasının olmasıydı. Ne yalan söyliyeyim kendim için parfüm alıyorum sanki, koku cezbetti beni :) Kumun topaklaşması ve kokuyu hapsetmesi benim için çok önemli. O nedenle içimde acaba olsada ilk defa deneyeceğim bu markadan alışveriş yapmaya karar verdim.


Aklımda birde şu soru işareti vardı: Kediler kum değişimini sever mi? Kedilerin alışık olduğu şeylerin değişmesi ve konforunun bozulmasını genel olarak sevmediklerini okumuştum. O nedenle daha önce ufak değişimler yaptığımda kötü bir sonuç ile karşılaşmadığım için cesaretimi kaybetmeden alışveriş yaptım.En uygun kedi kumunu nereden alabilirim? sorusu aklıma gelince kıyaslamalara başladım. Markanın bu ürününü petihtiyac.com 'da buldum. İlk alışverişte %10 indirim kodu vermeleri ekstra artıları oldu. Üye yorumlarında da olumsuzluk olmayınca üye olup, alışverişimi tamamladım. Ertesi akşam üzeri kargom teslim edildi ve cidden şaşırdım. Baya hızlıydı, en az 3 gün beklerim demiştim. Hızlarından dolayı ayrıca teşekkür ederim. Umarım hep böyle olurlar.

Proline Bentonit Kedi Kumu, oldukça ince yapılı, kedi kabına koyarken biraz tozutan, topaklaşan ve kokuyu hapseden bir ürün. Mario, hiç değişimi önemsemeden kumunu kullanmaya devam etti. Daha önce kullandığım kum daha kalındı bu aynı köftelik bulgur gibi incecik :D Portakal ve vanilyanın kokusunu net bir şekilde almıyorum, öyle yoğun parfümlü bir kokusu olmaması da iyi. Farklı çeşitlerini de denemeyi düşünüyorum. Şimdi sıcaklar başlamadığı için koku ile ilgili bir sorun yaşamıyoruz. Havalar ısınınca koku daha hızlı yayıldığı için kum seçimi bence daha önemli oluyor.

Kedi kumu olarak en beğendiğiniz markalar ve çeşitleri neler? Benim için en önemli nokta topaklaşması ve bentonit olması. Arayışta olanlara birlikte favori listesi yapalım :)

Sevgiler,

İlke.

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

0 yorum

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben