RESTOREX SAĞLIKLI UZAMA ETKİLİ SAÇ DÖKÜLMELERİNE KARŞI EKSTRA DİRENÇ ŞAMPUANI - ŞARMAŞIK ÖZLÜ

Çarşamba, Mayıs 01, 2019

restorex şampuan

Anneler günü indirimi başladı. Şampuan kategorisinde %40 ila %50 indirimler olduğunu gördüm. Bu nedenle bugün size Restorex Saç Dökülmelerine Karşı Direnç Şampuanını anlatmaya geldim.

Restorex markasıyla ilk tanışmam 2012-2013 yıllarında olmuştu. En beğendiğim ve şu an bulamadığım Rextorex %100 Anzer Bitkileri Şampuanı' ndan o zamanlar blogta bahsetmiştim. Daha sonra yine birçok şampuanını denedim, kimini yazmışımdır, kimini yazmadan atmışımdır. Bugün  güzellik blogumun konuğu bitince size anlatmak için ambalajını sağladığım Restorex Sağlıklı Uzama Etkili Saç Dökülmesine Karşı Ekstra Direnç Şampuanı 

Restorex, Phytosterol içeren bitkisel formül ile saçların ve saç derisinin sağlıklı olarak uzamasını uyardığını söylemekte.

restorex şampuan çeşitleri

Şampuanın vaadleri şu şekilde;

-Formülündeki bitkisel vitamin ve mineraller sayesinde saç tellerini besleyerek, sağlıklı uzayan saçları korur ve güçlendirir.
-Sarmaşık ekstresinden gelen beta-sitosterol ve quercetin ile saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur.
-Amino asit ve mineraller sayesinde saç tellerini canlandırır ve güçlendirir.

Kullanım sonucu yorumlarım ise şu şekilde;
- Tek kullanımda saç şampuana alışıyor.
- Saç derimde biraz kuruluğa neden oldu.
- Saçımda gıcır gıcır bir temizlik hissi uyandırdı diyebilirim. 
- Saç kremi kullanmasam bile gayet rahat açılan ve tarandı saçlarım. Muhtemelen içeriğindeki silikon türevi olan amodimethicone 'den dolayıdır.
- Arınması kolaylıkla yapılıyor, köpürmesi gayet iyi -sles içermesinden- 
- Saçımda ağırlığa sebep olmadı.
- Saçlarımı hızlı yağlandırmadı.
restorex, şampuan, anneler günü şampuan indirimi

Şampuanın paraben içermemesi büyük artısı belki ama içerisinde fotoğrafta pembe ile işaretlediğim ve zararları olabileceği ifade edilen bazı ürünler var. Mesela Avrupa' da kullanılmasında sakınca görülmemiş Carbomer, solunması oldukça tehlikeli ve zehirli bir madde. CIR belli oranlarda sakınca görmemiş.  SLS, Cocamidopropyl butaine şampuanın köpürmesini sağlayan ve köpüğü kalınlaştıran maddeler. Deri iltahabı ve saç kuruluğuna sebep olabiliyor.  EWG' de kontrol ettiğinizde tehlikeli ve kısıtlamalı kullanım gösterilen Cocamide mea adlı köpürtme ile ilgili olan içerikte mevcut. Sls ile birleştiğinde kansorejen içerik oluşturmakta ve beyin hasarına sebep olduğu söylenmekte.

İçeriği biraz daha iyileştirilirse saçların uzamasına faydası olan Restorex ürünlerini eskisi gibi almaya devam edebilir. 400 ml ürünü sanırım 5-6 TL' ye almıştım. İzmir' de yaşarken sadece Karşıyaka Çarşı Filiz Kozmetik' ten bulabiliyorken şimdi yerel market ve kozmetik mağazalarda rahatlıkla bulunmakta.

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

2 yorum

  1. Yıllar önce kullanmıştım ama pek bir etkisi yoktu diye hatırlıyorum.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Restorex' in saç uzamasında katkısı var gibi geliyor bana. İçeriği daha iyi olursa çok daha iyi olur :)

      Sil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben