VİKİNG PREMİUM SIVI BULAŞIK DETERJANI

Pazar, Mayıs 26, 2019

viking premium deterjan deneyenler

Hijyen Silahlarım kategorisi yazı dizisine bu kez konuğum VİKİNG markası. Viking markalı ürünleri çoğu yerel markette önceleride görüyordum. Fakat benim evime ve gönlüme girmesi VİKİNG PREMİUM serisini çıkartması ile gerçekleşti. Viking makası 4 kardeşin kurduğu bir Türk Firması. Türk malı olduğu zaman insan daha çok değer verip ve daha çok şans tanıyor. 

Viking Premium serisinin dikkatimi çekmesinin sebebi güçlendirilmiş bitkisel formülasyona sahip olmasıydı. Viking Premium Sıvı Bulaşık Deterjanı hiçbir şekilde fosfat, klor, sülfat, paraben, amonyak vb. toksik kimyasal içermemekte. Ayrıca hayvansal kaynaklı hammaddeler kullanılmamakta. (vegan) Ürün esansları yine doğal kaynaklı seçilmiş. 

Sıvı Bulaşık Deterjanı serisinde 3 farklı ürün dikkati çekiyor: Fesleğen & Tatlı Limon, Kırmızı Orman Meyveleri ve Nergis & Bergamot çeşitleri.

viking premium temizlik ürünleri kullananlar

Viking Premium Sıvı Bulaşık Deterjanı Fesleğen & Tatlı Limon esanslı çeşidinde şimdiye kadar 2 şişe bitirdim. Bu serinin 750 ve 1 lt' lik boyları mevcut. Özellikle herkesin rahatlıkla ulaşabileceği A101 gibi yerel market raflarında uygun fiyata yer almakta. Annemin bulaşık eldiveni kullanma alışkanlığı yok, elleri alerjik. Aklınıza gelebilecek çoğu marka ellerini kaşındırıp, kurutuyor. Ellerinde bu sorunu yaratmayan, doğaya zarar vermeyen bir bulaşık ilacı bulunca açıkcası çok sevindik! Fosfatlı ve sülfatlı ürünlerin aşırı kullanımının doğaya olan zararını okullarda anlatıp duruyoruz. Okuldaki okulda kalınca olmuyor, yaşamada geçirilmeli. Kolay köpüren ürün başka markaların aşırı kimyasallı ürünleri gibi tabi ki yoğun köpük vermiyor ama verdiği köpük gayet yeterli. Yağları sökme konusunda asla tek başına kullanmadım. Yine temiz içerikli yağ çözüm ile ön işlemi yaptıktan sonra sırtımı bulaşık ilacına dayadım :) Hiçbir kokuya ve kalıntıya sebep olmaması tekrar tekrar alma sebebim oldu.

viking deterjan, viking temizlik ürünleri

Kim Market 'ten alışveriş yaparken 20 TL üzerinde Viking Premium Sıvı Bulaşık Deterjanı 750 mL çeşitlerini 3.90 'a indiğini görünce, başka yerlerde görmediğim bu yeni çeşitlerinden de birer tane sepete attım. Kokuları gerçekten çok hoş! Etkileri de öyle olur umarım. Bulaşık makinası kullanmayı tercih ettiğim için muhtemelen bu ürünleri ancak 5-6 ay sonra bitirebilirim.

Viking Premium serisi ürünlerinden en beğendikleriniz neler? Sizlerin olumlu, olumsuz görüşlerini duymak isterim. Böylelikle arayışta olan tüketicilere hele ki bayram temizliği yaklaşırken yardımcı olabiliriz. Viking Premium serisinden denediklerimi paylaşmaya devam etmemi ister misiniz?

Sevgiler,

İlke.

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

4 yorum

 1. biz de viking i severek kullanıyoruz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Viking ürünlerini beğenerek kullanmanıza sevindim. Öpüyorum :)

   Sil
 2. Daha önce hiç kullanmadım ve denk gelmedim aklımda olsun ✌️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çoğu markette satılıyor, özellikle A101' lerde uygun ve indirimli olarak VİKİNG temizlik ürünlerine ulaşılabiliyor, umarım dener ve beğenirsin. Sevgiler.

   Sil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben