BENRİ GÜNEŞ SONRASI SERİNLETİCİ JEL - ALOE VERA

Perşembe, Haziran 06, 2019

Deniz, güneş ve kum mevsimi başladığına göre konuşacağımız ağırlıklı konuyu tahmin edenlere selamlar !
Benri after sun aloe vera cooling gel

2015 yılında tatile giderken Cabana Sun Aloe Vera After Sun Gel' i severek kullandığımdan güzellik blogumda daha önce bahsetmiştim.  Aslında yine onu almak istemiştim fakat bulmayınca bayram indirimi alışveriş yazımda bahsettiğim Benri Güneş Sonrası Serinletici Jel' i denemek için aldım.

Eşim süt beyaz bir tene sahip. Güneş kremini düzgün bir şekilde kullanmayınca -ki pek sevmiyor kullanmayı- ilk günden kızarıverdi. Akşam o yangıyı geçirmek için alternatif yollar aradık. 

Gratis'te Benri' nin Güneş Sonrası Serinletici Jel' inin iki çeşiti vardı. Diğeri aloe veralı ve E vitaminliydi fakat içeriğinde alkol vardı. Zaten kurumuş, kızarmış bir cilde ilk başta alkol olan bir ürün kullanmanın ne manası olabilir ki?

benri güneş sonrası jel, güneş yanığı, güneş batması nasıl geçer, aloe vera neye yarar

Güneş sonrası serinletici jel' in içeriğinde Aloe vera dışında D-Panthenol bulunmakta. İçeriğe şöyle bir göz atarsak su ile başlıyor. Humektan yani havadaki nemi çekip cilde hapseden gliserin ile devam ediyor. Ardından kuru cildi nemlendiren, yaraların iyileşmesine katkı sağlar. Daha sonra kıvamlaştırıcı karbomer ardından ise Aloe barbadensis, Calendula officinalis (Aynısefa bitkisi) , Chamomila redutita (Papatya), Allantoin, Ricinus communis (Hint yağı) şeklinde devam ediyor. İçerikte koruyucu olarak paraben yerine formaldehit salmayan Phenoxyehanol tercihi çok şık bir hareket olmuş. Tam içeriği fotoğraf olarak ekliyorum ki aklınıza takılana bakıp, araştırabilirsiniz.

benri aloe vera, güneş batması, güneş yanması, güneş alerjisi

İçerik olarak böyle güzel bir ürünü bulmuş olmak sevindirici peki ya etki? Sürdüğünüz zaman hafif bir rahatlatma, serinletme hissi veriyor. Hemen cilt tarafından emiliyor ve yapış yapış his kesinlikle bırakmıyor. İyi bir nemlendiricinin verdiği nemlendirmeyi tabi ki veremiyor. Açıkçası üründen beklentinize göre  memnuniyetinizi konuşmak gerekir. Mesela benim alırken beklentim; daha fazla rahatlatma ve serinletme hissiydi, kesinlikle nemlendirme amaçlı değildi. Fakat bu üç açıdanda benim beklentimi tam olarak karşılamadı. Cabana Sun kesinlikle çok daha başarılı rahatlatma ve serinletme hissine sahipti.

Bahsettiğim konularda ihtiyacımı gidermediği için içeriği güzel bu ürünü tekrar almayacağım. Ürün 100 mL. Mesela Cabana  Sun ya 250 ya da 400 mL'di ve fiyat olarak çok daha uygundu. Benri Güneş Sonrası Serinletici Jel çeşitleri Gratis indiriminde %50 ile 7.5 TL'ye satılmaktaydı.

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

8 yorum

 1. Sezona girerken tam da ihtiyaç olan bu güzel ürünü
  tanıtım ve değerlendirme için teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim, umarım kozmetikyorumlarim.com u takip edenlerin işine yarar :)

   Sil
 2. Güneş sonrası serinletici ürünleri çok seviyorum. Sırf verdiği his için kaç çeşit var evde bilmiyorum. gördüğümü alıyorum bütçeme göre. Bunlar yok bende ama bakacağım. Özellikle referans verdiğin için Cabana Sun ilk bakacağım ürün olacak

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım Cabana Sun' ın satışı yok artık. Onun sürer sürmez verdiği o serinlik hissi muazzamdı. Bu ürünüde aynı o etkiyi bekleyerek aldım, birazda ondan memnun kalmadım sanırım.

   Sil
 3. Bu yaz için bir şans versem mi diye düşünüyordum bu jele ama senin yazından sonra yanına bile yaklaşmam :))

  YanıtlaSil
 4. Şu anda en çok ihtiyacım olan ürün.Güneş sonrası serinletici aloe vera.Deniz sezonunda mutlaka yanımızda bulunmalı diye düşünüyorum.

  YanıtlaSil
 5. Ay sanırım benim aldığımda alkol var kullanmadım daha ama dikkat de etmedim bu sefer alırken. Ama Cosmed'in güneş sonrası kremini tavsiye edebilirim ben de. Yanmayı ve kurumayı çok güzel kesiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cosmed ve Cyrene in güneş sonrasıda çok iyiydi, geçmiş senelerde kullanmışlığım var.

   Sil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben