CELENES BY SWEDEN MİNERAL ROLL ON - BEYAZLATICI ETKİ

Cumartesi, Temmuz 27, 2019

alüminyumsuz deodorant, parabensiz roll on, ter bezlerini tıkamayan roll on, alüminyumsuz roll on, mineral roll on, temiz içerikli roll on, koltuk altı sararması

İsveç' ten gelen güzellik diye tanımaya başladığımız Celenes by Sweden markası bugün güzellik blogumun yeni konuğu. Celenes by Sweden markası ürünlerinde en kaliteli içerikleri kullanarak yeni kozmetik trendlerini keşfediyor ve bizlerin kullanımına sunuyor. Ürünlerinde katkı ve kimyasal maddeler kullanmamakla birlikte paraben, nanopartiküller, petrokimyasal ve renklendirici içeriklerde bulundurmuyor. Hayvanlar üzerinde ürünlerini test etmiyor olması da yine büyük bir artısı. 

Markayı Haziran Rossmann indirim alışverişi sırasında keşfedip, Celenes Termal Misel Su, Yüz Temizleyici Jel ve favorim olan 3in 1 Yıkama, Maske ve Peeling ürünlerini almıştım. Ardından Instagram paylaşımım üzerine marka iletişime geçerek bana bir kutu yollamıştı. Celenes Thermal Mineral Roll On' da PR kutusundan çıkmıştı.

alüminyumsuz deodorant, parabensiz roll on, ter bezlerini tıkamayan roll on, alüminyumsuz roll on, mineral roll on, temiz içerikli roll on, koltuk altı sararması

Markadan bilmeyenler için kısaca bahsettiğime göre artık günün konuğu Celenes By Sweden Thermal Mineral Roll-On 'dan bahsedebilirim. İçeriğinde alüminyum tuzu, mineral yağ, paraben ve alkol bulunmamakta. Termal sudan gelen doğal içeriği ile ter bezlerini tıkamadan ter kokusu oluşumunu engelleyen deodorant, anti-odour özellikte bir ürün. Kesinlikle terlemeyi önlemeden koku oluşumunu engelliyor ve koltuk altında izde bırakmıyor. İçeriğindeki arbutin ile koltuk altı kararmalarını gidermeye yardımcı olmakta bu sebeple renk açma özelliğine de sahip. 

Alüminyumsuz roll on ile ilgili bir buçuk aylık deneyimin sonucunda;
- Roll onu koltuk altınızda tekrar tekrar döndürmeyin. Koltuk altınızda fazla ürün gelmesine sebep oluyor. Tek uygulama gayet yeterli, kendinize göre kontrollü kullanın.
- Bahsettiğim şekilde uyguladığınız taktirde ürün ıslak ıslak kalmıyor.
- Terlememi asla engellemedi, her zaman olduğu gibi terledim. Fakat kesinlikle gün içinde ter kokusuna sebep olmadı.
- Koltuk altı kararması ile ilgili daha önce farklı bir üründen ve lazer epilasyon uygulamasından sizlere bahsetmiştim. O nedenle benim böyle bir sorunum yoktu ve bunla ilgili bir gözlemimde olmadı.
-Ürünü temiz koltuk altlarına uygulamanız gerektiğini unutmayın.
-Alüminyumsuz deodorant ve alüminyumsuz roll on 'larında ter kokusunu önleyip, terlemeyi bastırmadan, ter bezlerini tıkamadan bizleri koruması mümkün. Sadece doğru ürünleri bulalım yeter :)

alüminyumsuz deodorant, parabensiz roll on, ter bezlerini tıkamayan roll on, alüminyumsuz roll on, mineral roll on, temiz içerikli roll on, koltuk altı sararması

celenesbysweden.com sitesinden ürüne baktığınız zaman 3 farklı roll on görüyorsunuz. Hassas ciltler, tüm ciltler ve beyazlatıcı etki şeklinde. Hassas ciltler ürünü içeriğindeki bisabolol maddesi ile yatıştırma özelliğine sahip. Tüm ürünler içerik bakımından aynı hassasiyet ile üretilmiş. O nedenle içerikte bulunmayanları tekrar özetlemeyeceğim .

Son olarak koltuk altı terlemesine çözüm bulmak için ter bezlerinizi tıkayan ürünler kullanmayın. Koltuk altlarının sararmasını ve terlemeyi önlemek için kıyafetlerinizde koltuk altı pedi tercih edebilirsiniz. Özel günlerde, toplantılarınızda bu da kurtarıcı olabilir. Fakat aşırı terleme sorununuz varsa belkide dermatolojik olarak sorunu halletmek için doktora gitmenizde fayda olabilir. Son günlerde koltuk altı kararmasına çözüm olarak lazer epilasyonlar, koltuk altı terlemesini dengelemek için botoks tedavilerinin uygulandığını duydum. Terlemeyi tamamen önleyici ürünlerin kullanılmasını doğru bulmuyorum. O nedenle bilimsel makalelere ulaşmak ve nedenlerini sorgulamak bir tık kadar uzağınızda.

Son olarak, PR ürünü ya da kendi aldığım ürün hiç farketmez, yıllardır takip edenler beni bilirler, objektiflik konusunda kimsenin kuşkusu olmasın. Ürünü beğendim mi? Evet, kesinlikle beğendim. Önerir miyim? Öneririm. Ürün 75 ml gramajında ve açıldıktan sonra 12 ay içinde kullanım ömrü doluyor. PR olarak yollanıldığı için fiyat bilgisine sahip değilim fakat Rossmann indiriminde genel olarak markanın fiyatları her bütçeye uygundu ayrıca ürünleri Eve mağazaları veya online olarak satın alabilirsiniz. Yakında Celenes by Sweden markasının denediğim tüm ürünlerini anlattığım bir youtube videosu çekmeyi düşünüyorum. İlginizi çeker miydi?

Sevgiler,

İlke.Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

6 yorum

 1. Celenes by Sweden markasını bilmiyordum, bakayım Avusturyada da var mı 🙂. Aluminyum içeren ürünler kullanmıyorum son yıllarda ben de 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sweden kökenli marka umarım oralarda da vardı. tercih etmemekle en iyisini yapıyorsun sanırım :)

   Sil
 2. Ihtıyacım hiç olmadı beyazlatmaya ama etkilerini özelliklerini sevdim bir gün denk gelirsem alırım aldırırım :*

  YanıtlaSil
 3. hiç görmemişim saooool :)

  YanıtlaSil
 4. Kullanıyorum çok memnunum 😊

  YanıtlaSil
 5. Beyazlatma etkisini bilemiyorum ama ter kokusunda kesinlikle etkili. Sevdim ben de...

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben