FEBREZE HAVA - EVCİL HAYVAN KOKUSU

Pazar, Temmuz 21, 2019


Febreze, febreze hava, erkek kedi koku bırakması, kedi koku giderici, kedi kokusu, kedi kumu kokusu, febreze

Evimin en sıcakkanlısı patili bir dostum. Patili bir dost ile evi paylaşıyorsanız; onun ihtiyaçları, gereçleri ve istekleri de sizin için önemli. Ve kedili evlerin zamanla olmazsa olmazları olabiliyor. Febreze Hava ürünü ile eşim sayesinde tanıştım.

Öncelikle Febreze Hava Evcil Hayvan Kokusunu neden aldık, onu açıklayayım: Mario, erkek bir kedi ve her kedi gibi olmasa da koku bırakma zamanı gelmişti. Mario' nun testislerinden biri normal erkek kediler gibi gelişmeyip, içeride kaldığı için koku bırakma olaylarını biz daha az yaşadık ama yaşadığımız kadarı yeterli :) Neyse ki Küçükçekmece' de hayvan sever, gözünü para boyamamış yılların deneyimine sahip iyi bir veteriner hekim ile yollarımız kesişti ve kedimizi kısırlaştırdık. Kısırlaştırmadan önce, koku bıraktığı zaman kokuyu gidermek ve tekrar oraya yapmasını engellemek için febreze kullandık. İşe yaradı mı??? HAYIR. Eğer sizin evde aldığınız kokuyu engellemek, temizlemekse olay EVET işe yaradı. Fakat, evcil hayvanların koku algısı bizden farklı, tekrar o bölgeye koku bırakmasını, işemesini engelleyemiyorsunuz en azından bu tip ürünler ile. Neyse, kısırlaşma öncesi durumu farklı sterilizasyon ürünleri çözmeyi öğrendik, onlarıda sonra anlatırım.. Kısırlaştırma sonrası hormonlar düzelince tekrar böyle bir sorunu yaşamadık.

kedi bakımı, kedi kokusu, kedi kumu kokusu, kedi koku giderici, koku bırakma, erkek kedi

Peki Febreze Evcil Hayvan Kokusu'ndan neden memnun kaldım?

- Uzun dönem Migros marketten aldığım MIRMIR KEDİ KUMU'nu kullandım. Özellikle bebek pudralı olanını. Aslında oldukça memnundum fakat yaz aylarında, koku bırakma zamanlarında yeterli gelmemeye başladı. Dolayısı ile içerideki kötü kokuyu alması için Febreze hep el altındaydı ve çokta başarılıydı.

- İkinci bir kullanma sebebim ise temizlikten sonra özellikle misafir geleceği zamandı. Köpek yaşayan evlere gittiğiniz zaman hayvanın kokusunu alabilirsiniz ama kedili evlerde hiç öyle bir durum yaşamadım, yaşayanda duymadım. Fakat yine de kedili olmayan evler, kediden korkanlar ya da bahane bulanlar olmuyor mu? Kedimi bir birey olarak kabul etmeyene istersen gelmeyebilirsin evime diye bakıyorum açıkcası. Yine de evde hayvan kokusu var ( sende hayvansın biyolojik olarak ) denmesin diye sıkıyorum. 

Sonuç olarak Febreze Hava evcil hayvan kokusundan ben memnun kaldım. Fakat özellikle bu çeşitini tekrar alma isteği uyandırmadı. Bence diğer Febreze çeşitleri son memnuniyet sebeplerimi yine yerine getirirdi. Fakat erkek kedilerin koku bırakmasını önlemek için böyle bir ürün kullanmayı düşünürseniz, koku bırakmasını Febreze ile engelleyemezsiniz.

Evinizde evcil dostunuz var mı? Patili dostlarınızın evinizde daha rahat yaşamaları için kullandığınız ürünler var mı?

Sevgiler,

İlke.

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

1 yorum

  1. Febreeze evcil hayvan kokusunun işe yaramamasına üzüldüm. Çiftleşme döneminde erkek kedilerin bıraktığı koku dayanılmaz oluyor 😆

    YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben