FLOXIA PARİS REGULATOR BALANCING GEL İNCELEMESİ

Perşembe, Ağustos 15, 2019


Floxia paris akne seti, floxia banacing gel

Floxia Paris 'in elvada akne adlı setinde yer alan Floxia Regulator Balancing Gel 'i yorumlamak için geldim. Hatırlarsanız daha önce Floxia Gel Purifying Gel ( Arındırıcı Yüz Yıkama Jeli ) hakkında görüşlerimi detaylı olarak anlatmıştım. Ürün ismine tıklayarak okumadıysanız göz atabilirsiniz.

akneli ve yağlı ciltlere krem önerisi, akne kurutucu krem, yağlı ciltlere yönelik ürünler, cilt bakımı

Floxia Regulator Balancing Gel, yağlı ve akneli ciltler için önerilen düzenleyici ve dengeleyici jel. Ürünle ilgili firmanın söylemini aşağıdaki fotoğraftan inceleyebilirsiniz:

floxia regulator balancing gel incelemesi, yorum, kullananlar

Kısacası Regulator Balancing Gel; cildin sebum dengesini sağlamak için kullanılan bir ürün. Temiz cildinize sabah akşam kullanabiliyorsunuz. Kendi ürün deneyimimden bahsedecek olursam; ilk 2 hafta ürününde arkasındaki gibi günde 2 kere uyguladım. Bir noktadan sonra cildimin gerildiğini hem aynada gözlemledim hem de hissettim. Zaten cildim yağlı değil, karma. Yazları T bölgem yağlıya dönük olabiliyor. Cildimdeki o görüntüyü görünce tüm cildime uygulamayı bıraktım. Zaten içerik bakımından da hassas olduğum alcohol' un en başlarda yer alması beni üzdü. Fakat hangi alkol tipi olduğu yazmamakta ve tüm alkollerin kötü olmadığını biliyorum. Ürünü atmak istemedim çünkü sebumu dengelediğini gözlemledim. Fakat uzun süreli kullanımda biliyorsunuz ki alkollü ürünler cilt bariyerinize zarar verebiliyor. O nedenle ben ürünü aktif sivilcelerimin olduğu, yeni sivilce çıkacağını hissettiğim ya da T bölgemde ciddi yağlanmanın olduğu zamanlar kullanarak ürünü bitirdim. Bu şekilde kullandığım zamanlar, hiçbir şey uygulamadığım zamana göre sivilcemin hızlı bir şekilde kurumasını sağladı. Bu açıdan ürün beni tatmin etti. Tabi direk bir akne kontrol jel ürünlerini düşünerek performans kıyaslarsam, o kadar başarılı diyemem. Ürünün böyle bir vaadi olmadığı için sıkıntı değildi.

floxia paris balancing gel ürün yorumu

İçeriğinde salisilik ve azeleik asiti görmek beni mutlu etti. Biliyorsunuz bu asitler akneye neden olan bakterilerin gelişimini önlemek yine siyah nokta, akne ve lekelerde başarılı içerikler. Azeleik asitin miktarının yüksek olduğunu içerik okurken anlıyorum çünkü trietanolamine %1 den fazla kozmetiklerde yer almamakta. Bundan sonraki içerikler yine şöyle devam ediyor: Hint yağı, çinko, lavanta yağı, çay ağacı yağı gibi içeriklerde mevcut. Koruyucu olarak paraben göremedim ama  mesela lactoferrin (bakterilerin üremesini engelleyen madde) gibi bir madde konulmuş. İçerik incelemek isteyenler bir yukarıdaki fotoğrafa bakabilirler.

Sonuç olarak alkolün kurutucu etkisini cildimde hissetmeseydim, günlük cilt bakım rutinim videomda da gösterdiğim gibi kullanmaya devam edebilirdim. Lokal olarakta memnun kaldığım bu ürünü geçen ay bitirdim. Kurutucu etkisinden dolayı ürünü karma ciltlere değilde zaten önerildiği gibi yağlı ciltler için önermek doğru olacaktır. Ürünü tekrar alıp, cilt bakım rutinime eklemeyi planlamıyorum.
rumedique, floxia paris, floxia ürünleri deneyenler, floxia paris akne seti kullananlar, yağlı ciltler cilt bakımı
Floxia Paris Gel Regulator Balancing Gel, 40 mL ve açıldıktan sonra 9 ay içinde kullanılması gerekmekte. Kendi resmi satış siteleri olan Rumedique sitesinde ürün şuan %50 indirimli olarak 60 TL' ye satılmakta. Akne seti şeklinde oldukça indirimli paketler olduğunu da söylemeliyim. Ürünü birçok dermokozmetik sitesinde bulabilirsiniz. Ürünü satın almak ve ya incelemek isterseniz diye yukarıda renkli site ismine doğrudan linkini ekledim. 

Ürün tarafıma denemem ve yorumlamam için firma tarafından hediye edilmişti. Düşüncelerim tamamen bana aittir, Pr ürünü olması görüşlerimi kesinlikle etkilemez, unutmayın!

Sevgiler,

İlke.

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

0 yorum

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben