DAYCARE KOZMETİK KERATİN ŞAMPUANI

Salı, Nisan 28, 2020

DAYCARE KOZMETİK KERATİN ŞAMPUANI KULLANANLAR

Mevzu bahis şampuan olunca biliyorum kadın erkek pür dikkat okuyoruz. Daycare Keratin Şampuan ile ilgili deneyim tamamen eşime ait, ben sadece ürünün içerik kısmını da merak edenler için biraz irdeleyeceğim. Bu yazımda keratin nedir? veya keratin bakımı neye yarar? şeklinde sorulara cevap vermeyeceğim çünkü zaten blogta bununla ilgili ürün yazılarım mevcut. O nedenle sorulara ilgili linkleri okumanız için bırakıyorum. Tıklayıp, rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Gelin şimdi güzellik blogumun konuğu Daycare Kozmetik Keratin Şampuanı incelemesine:

daycare ürünleri, file market daycare kozmetik, keratin şampuanı, erkek saç bakımı

Saç boyayanlar, saçına keratin uygulaması yaptıranlar ya da amerikan fönü tarzı kalıcı fönler yaptıranların içerik olarak daha seçici olması gerektiğini biliyoruz. Tabi saçlardaki esneklik kaybı, incelmeler, dolaşmalar içinde keratin olmazsa olmaz. Peki ürün ne kadar keratin bulunduruyor, içeriği etkili mi? Mesela geçen içeriği çok başarılı olan Moremo Saç Bakım ürünlerine Korendy' den baktım 700 küsür tl' ye gidiyor fiyatlar, gözlerim büyüdü. Tamam içerik önemlide bir ailenin geçim parasını 1 ayda kullanıp bitireceğim saç setine verecek değilsin. Deli gibi para kazanan arkadaşlar buyursun dedim, sekmeyi kapattım. 


Daycare, File Market zincirleri tarafından satılan bir marka. Keratin Şampuanının ön yüzünde, bitkisel içerikli olup sles, sls, sülfat, boya, paraben, silikon içermediğine dair bir uyarı görüyorsunuz. Ayrıca pH dengeli olduğunu belirtmişler.  İçeriğe baktığım zaman su ile başlıyor. Ardından ''disodium laureth sulfosuccinate'' geliyor. İsmi size de hemen ahanda sülfat vay yalancılar dedirtti mi? O zaman yanıldınız çünkü dsl anyonik yüzey aktif maddesi. Doğal ve sertifikalı birçok kozmetik markası temizlik amaçlı, tahriş etmeyen özelliği sebebi ile bu içeriği tercih etmekte. Yağdan arındırma, köpürme, emülsifiye edici olarak görev alabilmekte. 

KERATİN ŞAMPUAN İÇERİĞİ

3. sırada bulunan '' Cocoamphoacetate betaine ''  ise coconut oil' den sentezlenen bir yüzey aktif maddesi. 
4. sırada bulunan '' Coco glucoside '' ise non iyonik bir sürfaktan, doğada çözünebilmesi ve kurutmadan temizlemesi nedeniyle organik ürünlerde bile tercih edilmekte. 
5. sırada ise '' Peg-120 methyl glucose dioleate '' isimli yüzey aktif maddesi bir sürfaktan yer almakta.
6. sırada ise '' Cocamide DEA'' isimli hindistan cevizinden elde edilen non iyonik sürfaktan var. Yine emülsiye edici ve viskozite arttırmak için kullanılan bir madde.
7. sırada ise '' Sodium Cocoamphoacetate '' zeytinyağından elde edilen bir yüzey aktif maddesi bulunurken 8. sırada hindistan cevizinden elde edilen yumuşatıcı özellikte bir sürfaktan ile devam ediyor. Bunları tek tek yazmaya ömrüm yetmez. Sonuçta kimyasalların etkileşimleri sonucunda farklı şeylerde söz konusu. Fakat ilk 5' e baktığınızda bile normal market şampuanlarından çok daha iyi olduğunu düşünebilirsiniz.

Gelelim Daycare Keratin Şampuanının eşimdeki etkilerine: içerikten anlayacağınız köpürmesi güzel ama tahriş edici değil. Temizlemesi iyi, saç yağlanmasını kontrol altına alıyor. Saç şekillendirmesinde sıkıntı çıkartmamakla birlikte saçın daha dolgun, sönmeden kalmasını sağlıyor. Saça verdiği canlılıkta başarılı. 

Ambalajı basit ama kullanışlı. Dökerken bas aç kapağı duşta rahatlık sağlıyor. 400 mL olan ürünü market indiri sırasında 9.90 TL' ye almıştık. Fiyat performans kıstasında performansı yüksek diyebilirim. Eşimin başka bir arkadaşıda bu şampuanı kullanıyor. Hatta onun saçları uzun, dalgalı ve gür. O da oldukça memnunmuş bu şampuandan.

İlerleyen günlerde şampuan seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiği ile ilgili küçük bir bilgilendirme postu paylaşacağım, böylelikle sizlerde içeriğe öner veriyorsanız tercihlerinizi yönlendirmekte rahat edersiniz. Peki siz şampuan alırken nelere dikkat ediyorsunuz? 

Sevgiler,

İlke.

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

5 yorum

 1. Daycare markasını henüz kullanmadım, benim saç derim kaşınmaya müsait oldugu için :) her şampuanla anlaşamıyorum. File markete rastlarsam içeriginin temizligi, fiyatının uygunlugu ve dolgunlaştırıcı etkisi ile bu şampuanı denemek isterim :)

  YanıtlaSil
 2. içerik falan oldukça iyi ama keratin benim saçıma iyi gelmiyor.. bu arada file marketlerde çok iyi ürünler var bir gidebilsem toplayacağım..

  YanıtlaSil
 3. Daycare markasının makyaj ürünlerini sevdim . Bakım ürünleri ile henüz tanışmadım. Şampuan seçerken çok içeriğe bakmıyorum. Genel olarak blogta paylaşmak için her markayı kullanmaya çalışıyorum.

  YanıtlaSil
 4. merak uyandıran bir ürün bakacağım canım

  YanıtlaSil
 5. Keratin bana hic iyi gelmiyor ama kızımın kıvırcık saçında keratinli bakım ürünleri kullandım iyi geldi. Daycare markasına da bakabilirim ☺️

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben