Ana içeriğe atla

FARMASİ MAKE UP TIME LOCKER FİXER SPREY - MAKYAJ SABİTLEYİCİ SPREY

FARMASİ MAKE UP TIME LOCKER FİXER SPREY - MAKYAJ SABİTLEYİCİ SPREY

Kimi makyajının daha uzun ömürlü olması, kimi pudra pudra görüntüyü engellemek için, kimi de telefon ekranına makyajı geçmesin diye makyaj sabitleyici sprey kullanmayı tercih ediyor. Bir sebepten  dolayı son yıllarda make up fixer spreyler hayatımıza girdi. Eğer sizde tanıştıysanız, muhtemelen vazgeçilmez makyaj ürünleriniz arasında herhangi bir markaya ait  makyaj spreyi vardır. Bugün güzellik blogumun konuğu Farmasi Make up Time Locker Makyaj Sabitleyici Sprey.

Denediğim tüm sabitleyici spreyleri ya makyaj süngerimi ıslatıp ya da direk makyaj sonunda belli bir uzaklıktan püskürterek denedim. Her iki uygulamada da makyajım daha pürüzsüz ve homojen şekildeydi. Özellikle benim gibi pudra pudra görüntüyü sevmiyorsanız, elinizin altında bulundurmanızda fayda var.
FARMASİ MAKE UP TIME LOCKER FİXER SPREY - MAKYAJ SABİTLEYİCİ SPREY KULLANIMI

Ürün ile ilgili görüşlerim:

-  İçeriğinde aloe vera nedeniyle olsa gerek listenin 3. sırasındaki alkol denat cildinizin kurumasına sebep olmuyor. 
- Maksimum 5-10 dk içerisinde sabitleniyor ve makyajımın gün sonuna kadar oynamadan kalmasını sağlıyor.  Özellikle allığım vs gün sonunda aynı kalıyor. Telefonuma ten ürünü geçişi neredeyse yok.
- Cildime herhangi bir renk vermediği, transparan olduğu için makyajda bozulmaya ( çatlama, parçalanma vs ) sebep olmuyor. 
- Kolumu açabildiğim kadar uzaktan ( ürün arkasında 30cm uzaklık belirtmiş ) cildime birkaç fıs sıkmam yeterli. Rahatsız edici kokusu olmadığı gibi tenimde de herhangi bir gerginlik ya da yapış yapış bir his yaratmıyor. 
-Cildimin çabuk yağlanmasını engelliyor, ten ürünlerinde birikmeyi azaltıyor, canlı ve parlak bir görüntü sağlıyor.
FARMASİ MAKE UP TIME LOCKER FİXER SPREY - MAKYAJ SABİTLEYİCİ SPREY İÇERİK

Sprey şişe oldukça ergonomik, püskürtme mekanizması eşit bir şekilde ürünün dağılmasını sağlıyor. Ürün tüm cilt tiplerine uygun,  115 ml ve oldukça bereketli sanırım 2 aydan uzun bir süre yanımda taşıdım. Ürünle ilgili hiçbir olumsuzluk yaşamadım, yakınlarınızdaki bir temsilciden ya da online olarak birçok satış kanalından ulaşmanız mümkün. Halen fiyatı aynı mı bilemiyorum fakat en son 15 TL'ye bulup almıştım.

Bozulmayan makyajlara!

Sevgiler,

İlke.


Yorumlar

  1. Farmasi makyaj sabitleyici spreyi ya da bu tarz bir ürünü kullanmadım, ama yazdıklarınızdan sonra hemen bir tane edinmem gerektiğini düşünüyorum :)

    YanıtlaSil
  2. Bir dönem severek kullanmıştım canım, fiyat performans açısından harika :)

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

HADA LABO TOKYO 3 HYALURONİK ASİT İÇEREN KIRIŞIK KARŞITI LOSYON VE GÜNDÜZ KREMİ İNCELEMESİ

Gratis' te satışı yakın zamanda başlayan içeriğinde Hyaluronik asit, Kolajen, Retinol, Ginseng, Lactobasillus gibi fermetler ve peptitler gibi önemli içerikler ile drugstore de bulunan, kalbimin çarpmasına sebep olan bir marka ve ürünlerinden bahsedeceğim bugün sizlere: Hada Labo Tokyo serisi. İçerik, fiyat ve performans açısından muhtemelen markayı farkettikçe ve denedikçe çoğu güzellik blogunda göreceğiz.  Aslında  Japonya'da en çok bilinen ve satan markası Hada Labo markasının daha ulaşılabilir ürünleri, birçok ülkede Hada Labo Tokyo olarak piyasaya sürülmüş. Detaylı araştırınca Polonya' da Rohto ilaç firmasına ait Dax Cosmetics tarafından üretildiğine ulaştım. Sitelerinden bakınca Cashmere, Celia, Dax Men, Dax Sun, Perfecta, Yokskine gibi bilindik markalarla piyasada yer ettiklerini görüyorsunuz. Hada Labo Tokyo' nun Türkiye' ye gelen ürünlerinde temizleyici, losyon, serum, göz kremi ve nemlendirici kategorilerinde olmak üzere toplam 8 farklı

ZİAJA MANUKA AĞACI YAPRAĞI ÖZLÜ TONİK - MANUKA TREE PURİFYİNG ASTRİNGENT FACE TONER

Cilt bakım rutiniminde olmazsa olmazlardan biri tonik olsa gerek! Tonik kullanmayı seviyorum çünkü cildimi temizledikten sonra nemlendiriciye hazırlamak için gerekli bir basamak olarak görüyorum. Bugün güzellik blogumun konuğu  Ziaja Manuka Tree Face Toner.  Ziaja markasından kısaca bahsetmem gerekirse; 2 eczacı tarafından kurulan Polanya menşeili bir marka. Ülkemizde kozmetik mağazalarında drugstore olarak ürünlerine ulaşabiliyoruz. Fakat markanın dermokozmetik olarak ürettiği ürünler henüz ülkemizde yok. Ziaja bildiğim kadarıyla hayvan testi yapmayan cruelty free bir marka. Ürünün ambalajı renkli ve şeffaf. İçerisinde ne kadar ürün bulunduğunu görebiliyorsunuz. Ucuz plastik şişe gibi görünüyor olabilir ama kaliteli, eşit dağıtan bir fısfısa sahip. Düşmelere karşı şişe ve fısfıs oldukça dayanıklı.  Manuka Ağacı Yaprağı Özlü Tonik ' in vaadleri şu şekilde: Yağlı ve karma ciltlerde, sıkılaştırmaya ve arındırmaya yardımcı. 14 yaş üstü kişiler için uygun. Ürün etiket

AVON FAR AWAY, GLAMOUR VE INFINITY PARFÜM YORUMLARI

 Yazın son günlerinden sonbahar aylarına geçerken parfüm tercihlerimde bazı değişiklikler oluyor. İşte tamda böyle bir zamanda Avon 'un 25. yılına özel tarafıma yollanmış olan  Far Away Parfüm  çeşitlerini konuşalım mı?   Gördüğünüz gibi bu setin içinde  Far Away EDP, Glamour  ve  Infinity  olmak üzere üç farklı koku bulunmakta. Aslında seride  Far Away Gold, Bella ve Exotic Edp  adlı ürünlerde var fakat henüz onları denemedim. Her birinin kendine has akılda ve vücutta kalıcı kokuları olduğunu düşünüyorum.  FAR AWAY GLAMOUR EDP  Klasik kokuyla bundan yaklaşık 15 sene önce tanışıp şişe şişe kullanan biri olarak Far Away Edp çeşitlerini denemek beni aşırı heyecanlandırdı. Gelen üç parfümden hangisi ilk tercihin olurdu derseniz kesinlikle Far  Away Glamour EDP  derim.  Parfümü ilk sıktığım zaman Frenk üzümü belki biraz greyfurt ve portakal çiçeği karışımı bir kokunun, nergis ve vanilya ile olan harmanını hissediyorum. Bir sürü sonra biraz misk biraz paçuli kokusu... Aklıma gelen ve hi