AVON ARTISTIQUE MAGNOLIA EN FLEURS EDP - PARFÜM YORUMU

Pazartesi, Mayıs 11, 2020

GUCCİ ENVY DUPE PARFÜM MAGNOLİA EN FLEURS EDP

Avon kataloğunda şöyle bir söz okudum: ''Parfümeri, duyguları yakalama ve bunları başkalarına aktarma sanatıdır'' Kesinlikle bu cümleye katılıyorum, koku ile ilgili yaşanmışlıklarınıza göre sizi  alıp o anlara götürebilir; mutlu da edebilir mutsuzda. 

Artistique Magnolia En Fleurs EDP, ünlü Fransız parfümörü Maurice Roucel imzalı. Belki size Gucci Envy dersem onu hatırlarsınız. Dünyaca ünlü parfümlerin yaratıcılarının, herkesin ulaşabileceği kaliteli ve kalıcılığı başarılı parfümler yapması, Avon' un ulaşılabilir fiyatlar ile parfümleri tüketiciler ile buluşturması bir alkışı hakediyor.

Kokuyu ilk sıktığımda Begamot ve Yasemin kokusunu alıyorum. Yasemin gibi beyaz çiçekler beni kalbimden vuruyor. Ardından yumuşak ve soft bir koku hissediyorum. Sabunumsu, misk içeren, yeşil, taze ve nemli bir koku. Biraz süre geçtikten sonra net olarak hissettiği manolya ve gardenyanın çiçeksi kokusuna sarmalanmış misk ve yosun.
Magnolia en Fleurs EDP Parfümü Kullananlar

ÜST NOTA: Bergamot, Kırmızı biber,
ORTA NOTA: Yeşil Çin Manolyası, yasemin, gardenya,
ALT NOTA: misk, yosun ve sandal agacı.

Bundan önce bitirdiğim Avon Celebre EDT ile belirgin not benzerlikleri olsa da Magnolia en Fleurs Edp daha zarif, fresh ve basit bir kokuya sahip. Sadeliğin çiçek kokusu diyebilirim.  Eşim bir buket güzel çiçek gibi kokuyorsun diyince kokuyu daha çok sevdim :D Bahar ve yaz aylarında  kullanılacak parfüm arıyorsanız Artistique serisine bakmanızı öneriyorum.

Parfümün şişe tasarımında şık kapak, parfüm şişesinin sade görüntüsünü tamamlamış. Şişe de makyaj masamda güzel bir yer edecek. 

Fransız Parfümörlerinin tasarlardığı Artisque serisisinde Patchouli Indulgence ve Iris Fetiche kokularınıda çok merak ediyorum. Özellikle vanilya içeren Iris Fetiche' yi parfüm siparişi vereceğim zaman listenin başlarına koyacağım. Avon Magnolia en Fleurs Parfüm, 50 mL boyutunda ve Avon Kampanya 6 katalogunda deneme fiyatı 89,90 TL. 


Beyaz çiçekler kokmanız dileğiyle,

İlke.

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

7 yorum

 1. Şişesi ne kadar sade ve güzelmiş, bayıldım!

  YanıtlaSil
 2. çok değişik ve bütün avon parfümlerinden güzel bir koku bence..

  YanıtlaSil
 3. Şişesine ayrı, kokusuna ayrı bayıldım :)

  YanıtlaSil
 4. Şişe tasarımına bayıldım..

  YanıtlaSil
 5. Yeni serinin kokularını denemedim. Ama merak ettim, içeriği güzelmiş. Bergamot, manolya,yasemin severim

  YanıtlaSil
 6. En güzel Avon parfümü olabilir bence :)

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben