CELENES BY SWEDEN THERMAL CLEANSING FOAMING GEL - TERMAL YÜZ YIKAMA JELİ

Pazar, Mayıs 03, 2020

CELENES BY SWEDEN THERMAL CLEANSING FOAMING GEL İNCELEMESİ

Celenes,  Türkiye' de ilk defa Rossmann' da satılmaya başladığı hafta keşfettiğim bir markaydı. Ufak bir içerik incelemesi yapıp, ihtiyacım olan ürünlerini toparlamıştım. Karma cildim için Celenes Thermal Cleansing Foaming Gel adlı üründe aldıklarımdan biriydi.  O zaman güzellik blogumda hemen İsveç' ten gelen bu güzelliği inceleyelim.

Celenes Termal Yüz Yıkama Jeli,  hayvanlar üzerinde test yapılmadan, %91 oranında doğal olarak üretilen bir ürün. Ayrıca içeriğinde alkol, mineral, koruyucu madde (paraben), sles ve sls bulunmamakta.
celenes termal yüz yıkama jeli içeriği

Karma ve yağlı ciltlere uygun olan bu ürünün içeriğine bakacak olursak; listenin başında su var. Ardından '' Sodium Lauroyl Methyl Isethionate '' yani non iyonik bir temizleyici madde bulunmakta. Listenin üçüncü sırasında hindistan cevizinden elde edilen temizleyici ajan '' Sodium Cocoamphoacetate ''  bulunuyor. Hemen ardından dördüncü sırada non iyonik bir sürfaktan var. Bu madde doğada çözünebilen ve cildi kurutmadan temizleyen, organik ürünlerde gördüğümüz '' Coco Glucoside '' yer alıyor. Son olarak beşinci sırada non iyonik sürfaktanla içerik listesi devam ediyor. İçerikteki onlarca şeyi tek tek açıklamam hem sizi sıkar hem beni yorar. O nedenle cildime zarar vereceki kurutacak özellikle bir maddenin en başlarda yer almaması benim için ürünün artılarından biri.

Tabi ürünü içerik olarak özel kılan bazı maddelerde var. Mesela antibakteriyal özellikteki çinko glukonat gibi. Akne tedavisinde kullanılan çinko, sebum dengesi sağlamak ve akne oluşumunu engellemek için bu tip ürünlerde yer almakta. Yine cildi yatıştıran Chamomile ve Camellia özleride ürünün içinde bulunuyor. Ayrıca kırışıklık önlemek, cildi beslemek için mineral ve limon özleri ile cildi yenileyen termal suda ürünün en önemli içerikleri arasında.

celenes termal serisi ürünlerini kullananlar

Özellikle bu yüz temizleyicinin pompalı yapısı hem çok dayanıklı hem de ürün kullanımını kolaylaştırıyor. Ayrıca ambalaj şeffaf olduğu için ne kadar ürün kaldığını rahatlıkla görebiliyorum. Dayanıklı şişe ve pompa hoşuma gitti için ürün bitmesine rağmen ambalajını atmadım :)

Yüz yıkma jelimi sabah akşam kullandığım dönemler oldu, tek olarakta rutinimde yer verdiğimde oldu. O nedenle detaylı olarak sizlere görüşlerimi söyleyebilirim.

Celenes Termal Yüz Yıkama Jeli Yorumlarım:

- Islak elime aldığım bir pompa ürünü, köpürtüp tüm yüzüme uyguluyorum. İçerikten dolayı köpürmesi oldukça az ama tek pompa tüm yüzüme yeterli geliyor.
- Belirgin bir kokusunun olmaması, rahatlıkla kullanım sağlıyor.
- Ardında yüzümü toniklediğim zaman pamukta hiç kalıntı görmüyorum. Makyajı güzel temizliyor.
- Direk makyajımı temizlemek için kullanmadığımı belirtmek isterim. Ya misel su ile ya da yağ bazlı temizleyici ile ilk temizliği yaptıktan sonra yüz yıkama jeli ile cildimi temizliyorum.
- Neredeyse her mevsimde kullanma şansım olduğu için cildimi hiç germediğini, kurutmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Eğer yağlıya dönük karma, normale dönük karma cildiniz varsa memnun kalacağınızı düşünüyorum. Benim cildim kışları zaman zaman kuruya dönük olsa bile rahatlıkla kullandım.
- Cildimde yanma, tahriş etme veya sivilceye sebep olma gibi sorunlar çıkartmadı. Herhangi bir alerjiye de sebep olmadı.
- Sonuç olarak cildimin yağlanmasını dengeleyen, aynaya baktığımda canlı ve temiz bir cilt sunmasından dolayı ürün tam bir fiyat/performans ürünü. Hatta fiyatları popüler olup, katlanmadıysa uygun fiyatlı bir yüz temizleme jeli diyebilirim.

Son pompasına kadar severek kullandığım Celenes by Sweden Cleasing Foaming Gel ile ilgili görüşlerim bu şekildeydi. Sizler için yeni ürün denemeleri yaptığım için hemen geri alırım demiyorum fakat kesinlikle ihtiyaç duyduğumda düşünmeden sepete atabileceğim başarılı bir üründü.

Markanın denediğim diğer ürünlerini okumak ya da izlemek isterseniz isimlerine tıklayabilirsiniz:Sizlerde ürünleri denediyseniz merak edenler için deneyimlerinizi lütfen yorum olarak bırakın.

Temiz ve sağlıklı bir cilt ile kalın,

Sevgiler, İlke.


Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

8 yorum

 1. Bu markayla henüz tanışmadım ama yazılarını okudukça mutlaka almalıyım diyorum :)

  YanıtlaSil
 2. Tam benim cilt tipime uygun bir ürünmüş. Bu kadar güzel etkisini okuduktan sonra kesinlikle deneyeceğim :)

  YanıtlaSil
 3. Bu markanın sadece roll on deodorantını kullandım ve markaya karşı olumlu bir izlenimim var. Bu yüz yıkama jeli de gayet güzele benziyor :)

  YanıtlaSil
 4. firmanın ürünleri hem içerik hem de doğaya saygı bakımından benim için +1 ile önde. ancak pr politikasını beğenmediğim için roll-on'dan sonra başka ürününü almak içimden gelmiyor. dilerim gerçek kullanıcıları önemserler. yazın oldukça detaylı olmuş bu arada (:

  YanıtlaSil
 5. Yıkama jelini kullanmadım o aklımda alacağım. Fiyat olarak uygun bir marka olduğunu düşünüyorum.

  YanıtlaSil
 6. kullandım ve çok beğendim ben bunu..

  YanıtlaSil
 7. I haven't met this brand yet but I should definitely buy it after I read your articles :)

  prosphairshop human hair wig

  YanıtlaSil
 8. Celens içerikleride güzel, bir kaç ürün denemiştim. Senin yorumlarına her zaman güveniyorum zaten =)

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben