L' OREAL ELSEVE DREAM LONG BUHAR MASKESİNİ DENİYORUM

Pazartesi, Mayıs 11, 2020

dream long saç buhar maskesi

Loreal Elseve' in ilk kendiliğinden ısınan saç maskesi hakkındaki ilk izlenimlerimi youtube kanalım İlke Çevik'te uygulamalı olarak anlatmıştım. Şimdi de güzellik blogumu takip eden ve buradan yenilikleri takip etmeyi tercih eden blog okuyucularım için Dream Long Buhar Maskesi ile ilgili görüşlerimi anlatmaya geldim. 

SAÇ TİPİM: Kalın telli,  uçları kuru, diplere doğru normal. Boyasız ve boy uzunluğu omuz hizasında.

Daha önce Dream Long Şampuan ve Saç kremini (kendim satın alarak) uzun süre kullanıp youtube hesabımda anlatmıştım. Buhar maskesi çıktığı zaman, bir mail üzerinden denemem için yollamak istediklerini söyleyince kabul ettim. Zaten kendimde aldım ama ilk gönderi Loreal tarafından gerçekleşti.

Buhar maskesi nedir o da yeni trend mi? diye düşünenler olacaktır. Evet, saç bakım rutinlerine eklenebilecek yeni bir trend diyebiliriz. Fakat evde sizde sıcak havluya saçlarınızı sarıp, çeşit çeşit yağları saçınızda bekletmemiş olamazsınız, değil mi? Açıkcası pratiklik bir yöntem ile bunu hayata geçirmiş oldu Loreal Elseve. Peki neden sıcak? Çünkü saç tellerimizin nemin içeriye girmesini izin vermesi, ürünü absorbe etmesi böylelikle saçtaki kütikülleri kapatması ısı ile mümkün.


Elseve Dream Long Buhar maskesinin vaadleri neler?
- Tek kullanımda saçı %100 onarmak,
- İçeriğindeki bitkisel keratin, hint yağı ve vitaminler ile saçı derinlemesine beslemek,
- Kırık saç uçlarında sağlıklı bir görüntü elde etmek,
- Saça parlaklık ve yumuşaklık vermek şeklinde.

Elseve Dream Long Buhar maskesini kimler kullanmalı?
Özellikle saçları yıpranmış, boyalı ve hasarlı saçların etkisinden memnun kalacağını düşündüğüm için denemelerini tavsiye ederim. Fakat saçına derinlemesine bakım yapmak isteyen veya saçlarını hızlı uzatmak isteyen herkes saç buhar maskesini rahatlıkla kullanabilir. Kırık saç uçlarına tabi ki ilk çözüm önerim kırıkları aldırmak tamamen geçirecek bir ürün olduğunu sanmıyorum ama çatallı, tiftik tiftik görüntüyü alıp, sakin, bakımlı saç uçları sağladığını söyleyebilirim. Sadece saç durumunuza göre tekrarlamak için ihtiyaç duyulan sürenin, farklılık göstereceğini söyleyebilirim.

Elseve Dream Long Buhar maskesi nasıl kullanılır?
Paketin hemen arkasında anlaşılır şekilde ürün kullanımını anlatmışlar. Ürünü alırken dikkat ettiğim şeylerden birisi kesinlikle bu. Maske iki kısımdan oluşuyor. Üst kısımda 20 ml yoğun saç bakım balsamı, alt tarafta ise ısınan bone bulunmakta. Maskeyi temiz, ıslaklığı alınmış ve taranmış saça uyguluyorsunuz.

İlk olarak maskenin balsam olan kısmını açınız.  Saç boy ve uçlarına tüm balsamı yedirin. Ardından eşit dağılmasını sağlamak amacıyla tarayınız. Saçlarınızı topuz yaptıktan veya topladıktan sonra bone kısmını açıp, başınıza yerleştirin. Bonenin üzerinden saçlarınızın dibine 3-5 dk kadar masaj yapın. Toplam 10 dk bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın.

Elseve Dream Long Buhar Maskesini Kimler Kullanabilir?

Elseve Dream Long Buhar maskesi yorumlarım:
- Öncelikle paket oldukça cezbedici, renklerin kesinlikle satışta etkisi olduğunu düşünüyorum. Sağlam ambalajını beğendim fakat uygulama için her iki yanı anında açmamak lazım. Özellikle ısınan maskenin sıvısı istemeden akabiliyor. Ters noktalardan maskelerin açılması bence çok daha başarılı olabilirdi. 
- Maskenin içerisinde 20 ml yoğun saç balsamı çıkıyor. Balsamın yapısı kalın ama kremsi, uygulaması kolay. Çok gür ve çok uzun saçını varsa yeterli gelmeyebilir.
- Parfümlü bir yapısı var, yumuşak ve çiçeksi bir koku. İçeriğini inceleyince naranciye, yasemin ve gardenya kokularını görüyorum.
- Saç bandı ısınmayı sağlayan ve yağ ile kaplı. Yoğun balm gibi net bir kokusu yok.
- Uygulama sonucu, saçım çok daha yumuşaktı. Özellikle saç uçları ve boyları yumuşaklık dışında sakin, parlak ve esnek bir yapıdaydı. Tarak saçımda gerçekten aktı gitti. Uygulama sonucu kafam hafiflemiş gibi hissettim. Ürün ağırlık hissi vermedi, saç dökülmesine de sebep olmadı. Tek kullanımda böyle bir etkiyi görmek insanı memnun ediyor. Tabi durum herkeste aynı olur mu bilemiyorum. 
- İçeriğini incelediğim zaman Niacinamide gibi vitaminler, Ricinus Communis Seed Oil, Castor Seed Oil gibi çeşitli yağlar ve soya proteini, mısır proteini, keratin gibi proteinler yer almakta. İçerik oldukça başarılı görünüyor. Balsamın içeriğinde parfüm olduğunuda belirtmeliyim.

Ürünün etkisi ikinci yıkama sonunda bile vardı diyebilirim. Tabi öyle haftalar sürmüyor etki. Üçüncü yıkamadan sonra fark belli olmaya başlıyor. Elseve Dream Long Buhar Maskesi ayda bir yada iki ayda bir saç bakım rutinimde kullanabileceğim bir maske oldu. Şimdiye kadar iki kere kullandım. İndirimlerde tekrar alacağım maskenin normal fiyatı 24 TL. Bu fiyatı biraz yüksek ama %50 fiyatındayken depolamayı hakkediyor :)

Elseve Dream Long Şampuan ve Saç Kremi hakkında görüşlerimide yakında yazacağım. Peki siz bu seriden ürün kullandınız mı? Özellikle Dream Long buhar maskesini kullandıysanız, deneyimlerinizi aşağıda paylaşmayı unutmayın.

İpeksi görünen, sağlıklı saçlar için en iyi saç maskesini bulmanızı dilerim.

Sevgiler,

İlke 


Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

2 yorum

  1. ben de sevdim bu maskeyi , özellikle kullanım kolaylığını ... sevgiler.

    YanıtlaSil
  2. Merak ediyordum bunu,sosyal medyada çok karşıma çıktı.. Birara alıp deneyeyim :)

    YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben