AVON FAR AWAY, GLAMOUR VE INFINITY PARFÜM YORUMLARI

Cumartesi, Ağustos 29, 2020

AVON FAR AWAY, GLAMOUR VE INFINITY PARFÜM YORUMLARI

 Yazın son günlerinden sonbahar aylarına geçerken parfüm tercihlerimde bazı değişiklikler oluyor. İşte tamda böyle bir zamanda Avon 'un 25. yılına özel tarafıma yollanmış olan Far Away Parfüm çeşitlerini konuşalım mı? 

avon far away glamour edp, far away infinity edp kullananlar

 Gördüğünüz gibi bu setin içinde Far Away EDP, Glamour ve Infinity olmak üzere üç farklı koku bulunmakta. Aslında seride Far Away Gold, Bella ve Exotic Edp adlı ürünlerde var fakat henüz onları denemedim. Her birinin kendine has akılda ve vücutta kalıcı kokuları olduğunu düşünüyorum. 

FAR AWAY GLAMOUR EDP

 Klasik kokuyla bundan yaklaşık 15 sene önce tanışıp şişe şişe kullanan biri olarak Far Away Edp çeşitlerini denemek beni aşırı heyecanlandırdı. Gelen üç parfümden hangisi ilk tercihin olurdu derseniz kesinlikle Far Away Glamour EDP derim.

Avon Far Away Glamour edp kadın parfümü deneyenler

 Parfümü ilk sıktığım zaman Frenk üzümü belki biraz greyfurt ve portakal çiçeği karışımı bir kokunun, nergis ve vanilya ile olan harmanını hissediyorum. Bir sürü sonra biraz misk biraz paçuli kokusu... Aklıma gelen ve hissettiğim kokular kesinlikle bunlar. 

 Oldukça yumuşak, vanilya temelli meyveli ve hafif baharatlı bir koku. Güçlü ve feminen bir koku olduğunu düşündüğüm için hatırlanmak isteyen kadınlara bu parfümü denemelerini öneririm.

ÜST NOTA: Pembe biber, Siyah Frenk Üzümü, Greyfurt

ORTA NOTA: Nergis, Portakal Çiçeği ve Madagaskar Vanilyası

ALT NOTA: Siyah misk ve Paçuli


FAR AWAY INFINITY EDP

 Kokuyu ilk sıktığımda rüzgar ile birlikte gelen kokusu denizi hatırlattı bana. Sonra ne koktuğunu anlamaya çalıştığımda gardenya kokusunu, biraz yasemin ve portakal çiçeği kokusunu duyumsadım. Zaman geçtikçe vanilyayı saran bir kokuyu alıyorum. Aklıma nedense temizlik hissini, sabunu hatırlatan bir vanilya kokusunu getiriyor.

Avon Far Away Infinity edp kadın parfümü deneyenler

 Oldukça naif, yumuşak ve temiz hissettiren bu kokuyu yaz akşamları bile rahatlıkla kullanabilirsiniz diye düşünüyorum. 

ÜST NOTA: Bergamot, Kadife Çiçeği ve Gardenya

ORTA NOTA: Portakal Çiçeği ve Yasemin

ALT NOTA: Vanilya, Paçuli ve Sandal Ağacı


FAR AWAY EDP:

 Öğrencilik zamanlarında tanıştığım bu parfümü eskiden kış aylarında ne kadar çok kullanırdım! Tam bir nostalji yaşadım şu an. Eskiden şişesi buzlu görüntüde kapağı ise siyahlı pembeli şekildeydi. Her neyse, yukarıda bahsettim kokulara kıyasla bana en ağır geleni ve tam kış parfümü diyebileceğim Far Away çeşiti bu klasik olan edp. 

 İlk sıktığımda bile vanilyayı bariz hissedebildiğim bu kokuda üstlerde diğerlerinden farklı kılan ylang ylang kokusunu sonra belki biraz şeftali, portakalı duyumsuyorum. Ardından yasemin, gardenya, frezyadan oluşan çiçek kokularını, en son hepsini sarmalayan vanilya amber ağırlıklı oryantal kokuyu alıyorum.

Avon Far Away  edp kadın parfümü deneyenler
 Oldukça kadınsı, kendini hatırlatmak isteyen ve benim kokum bu demek isteyenlerin seçeceği bir koku. Kalıcılığıda oldukça iyi olan çiçeksi ve oryantal, kült Avon kadın parfümlerinden birisi. Bilindik kokuları kullanmayı sevenlerdenseniz, buna da bakmalısınız.

ÜST NOTA: Kara karounde, Ylang ylang, Portakal, Hindistan Cevizi ve Şeftali

ORTA NOTA: Yasemin, Osmanthus, Gül, Menekşe, Gardenya ve Frezya

ALT NOTA: Vanilya, Sandal Ağacı, Misk ve Amber

Far Away parfümlerin hepsi klasik görünüşlü ama şık kesimli cam şişelerini süsleyen püskülleriyle makyaj masamda yerlerini aldılar. İçinizde Avon Far Away kadın parfümlerini deneyen veya kokularını bilenler var mı?

Ürünleri satın için bana ait online dükkana tıklayarak güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

3 yorum

  1. Normalde klasik Far Away'i kullanamayan biriyim. Fakat, Infinity favorilerim arasına girdi.

    YanıtlaSil
  2. bu seriyi severek kullanıyorum favorim tabi siyah olanı:-))

    YanıtlaSil
  3. Far away serisi kalıcı bir seri,kış için kullandıklarımdan.

    YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben