AVON PUR BLANCA ESSENCE EDT KADIN PARFÜMÜ İNCELEMESİ

Perşembe, Ocak 14, 2021

Avon Purblanca Essence edt kullananlar, avon parfümleri, pur blanca essence deneyenler, tiare çiçeği, kış parfümleri

Kokunun hafızamızda bir yeri olduğu ile ilgili bilimsel araştırmaları belki daha önce okumuş veya duymuş olabilirsiniz. Avon Pur blanca parfümü denildiği zaman üniversitede tanıştığımız, en sevdiğim arkadaşımlarımdan biri  olan Pelin aklıma gelir. 

Bu kokuyu kullanan çok kişi tanımışımdır. Fakat kokunun belli bir karakteri var diyebilirim. Mesela Pur Blanca' nın klasik kokusu bence; sessiz, özgür ruhlu ama sakin kişiliği olan, zarif ve narin kişileri hatırlatıyor. Aksi karakterde kullanan kişileri hatırlıyorum da hiç yakıştıramazdım nedense. Pur blanca diyince her şey de sadelik geliyor benim aklıma o nedenle fazlası olana yakıştıramıyorum sanırım ;) Mesela bende de hiç kalıcı bir koku değildir, tenimde kokusu kalmaz. Kendime yakıştıramam bu kokuyu, ama tarif ettiğim kişilerde hep çok beğenmişimdir.

Neyse gelelim şuanki seriye yeni eklenen Pur Blanca Essence parfümün kokusuna. Diğer kokulardan farklı olarak belirgin bir odunsuluk var. Bu da kokunun daha kalıcı olmasını sağlıyor bence. Mesela klasik Pur Blanca EDT' nin koku üçgenindeki temel notalar beyaz frezya, ylang ylang ve beyaz çiçekler. Pur Blanca Harmony EDT 'nin koku üçgenine baktığım zaman temel notaları mavi menekşe, armut ve misk olduğunu görüyorum.

Pur Blanca Essence' yi benim için ilgi çekici kılan bir içerik ise Tiare çiçeği. Tahiti Gardenyası diye bilinen Tahiti' nin sembolü olan Tiare çiçeği, yasemine benzeyen tropik bir çiçek. Bu içeriği duyunca çoğumuzun aklına Monoi yağı geliyor değil mi? Bilmeyen varsa Yves Rocher' nin Monoi yağına bakmasını tavsiye ederim.

purblanca, purblanca essence, avon purblanca deneyenler, kalıcı avon parfümleri, en iyi avon parfümleri


Pur Blanca Essence Edt ' nin koku üçgenine gelmeden önce sıktığımda hissettiklerim ve farkettiklerimden söz edeyim. Sıkar sıkmaz aldığım ilk koku pudralanmış bir vanilya kokusu, kısa bir süre sonra gardenyayı hissedebiliyorum. Gardenya kokusu olduğundan net eminim çünkü daha önce gardenya çiçeği vücut spreyi kullanmıştım. Zaman geçtikte bilmem bilir misiniz Avon' un Soft Musk diye bir kokusu vardı, oradan hatırladığım bu musk kokusu diyebildiğim ve sandal ağacı ile birlikte algıladığım bir kokuyu duyumsuyorum. Kesinlikle ağır olmayan, hafif vanilya hissi ile yumuşak odunsu bir koku bu. Sonbahardan ilkbahar başlarına kadar rahatlıkla kullanılır.

ÜST NOTA: Frezya (ilk defa anlayamadım, çok severim halbuki )

ORTA NOTA: Pudra, Beyaz çiçek, Gardenya, Vanilya,

ALT NOTA: Musk, Sandal Ağacı, Tiare Çiçeği

Parfümün burnu olan kişi high end parfümlerden tanıdığımız Harry Fremont. Calvin Klein, Diesel, Donna Karan, Estee Lauder ( Modern Muse kokusu ), Giorgio Armani, Jennifer Lopez, Lancome ( özellikle Miracle kokusu ), Massimo Dutti, Micheal Kors, Ralph Lauren, Tom Ford, Vera Wang ve YSL diyerek en bilindik bazılarını saymış olayım. Bu markaların çoğunda imzası olan bir parfümör kendisi. 

Kalıcılığı benim tenimde orta olan Pur Blanca Essence Edt, denediklerim arasında benim en hoşuma giden versiyonu oldu. Pur Blanca veya çeşitlerinden deneyip beğendiğiniz var mı?

Mis kokulu günler!

İlke.

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

1 yorum

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben