Bİ MUM CANDLES - DEKORATİF SOYA MUMLAR, BUBBLE MUM

Cumartesi, Şubat 06, 2021

Günaydın,

bi mum candles, dolap mum siparişi

Bugün benim doğum günüm! Bir yaşı daha geride bırakırken hiçte yaşlanmadığımı hissediyorum. Biliyorum ki bu mümkün değil, aynada baktığımda saçlarım arasında üç beş beyaz tel bile görebiliyorum ki onları çok seviyorum. Bu yazdıklarıma ilk defa denk gelen biri ne pozitif kadın bu ya diyebilir. Hiçte öyle biri değilim. Olsam olsam gerçekçi bir insan olabilirim. Saçımdaki beyazları görünce bu yaşı alırken yaşadığım zorluklar ve güzellikler aklıma geliyor. Surat ekşitmekten, gülümseme anına evriliyorum. Şükürler olsun ki tartıda mutluluklar ağır basıyor. Neyse sizinle bir mutluluğumu daha paylaşmaya geldim: Doğal, el yapımı soya mumlarım ! ' Bi Mum Candles'

Evde doğal mum yapımı için balmumu

Yakınen tanıyanlar sadece matematik fen alanında değil, el becerisi, spor gibi alanlarda da çok başarılı olduğumu bilir. Biz 90'lılar 'Ev Ekonomisi' diye bir ders almıştım ilkokulda. Yazıyı okuyan 90'lılara selam olsun buradan. Neyse örgüde ördük, makarnada pişirdik, avizede yaptık. Hem de kızlı erkekli. Öyle bu kız işi bu erkek işi demediler bize. O günlerde de bunları severek yapar, küçükken bile beceriyle yaptığım ürünleri satardım. =) Pazarda pazarcıdan makrome alıp makrome çanta yapıp verir karımı alırdım. Akıllarda soru işareti olur belki diye belirteyim, ihtiyaçtan falanda yapmazdım. Tamamen yaptığın üretme işinden zevk alma ve mutlu olma hazından dolayıydı o yaşta bile. Neyse üretme ve ürettiğinden kazanma işini bugünde sürdürüyorum. Çoğu zaman sizinle paylaşmadığım o kadar çok şey var ki! 


Yeni yaşıma bir mum diktiğim bugün, kendi mumlarımı üretme mutluluğu ile birleşti. Evet, el yapımı, doğal, tamamen soya ve balmumu kullanılarak yapılan mumlar. Şekilli, şekilsiz, kasede veya cam bardakta envai çeşit. Ya herkes yapıyor bunu ne var ki İlke, diye buradan iç geçiren biri geldiyse evet herkes yapabilir. Hatta yapıp vlog çekenler falanda gördüm, izledim. Fakat nelerin nasıl yanlış yapıldıklarını da gördüm. Benmari nedir bi haber olup, sıcaklık ayarlamaları, esansların nasıl katılacağını bilmeden yapanlarda. Yine bir şey elde ediyorlar mı evet, bende daha doğru bir şekilde elde etmeye çalışıyorum. Keyif aldığım sürece yapmaya devam edeceğim, global olacağım, mumlarım bir numara olacak falan gibi şeyler demiyorum. Gerçekten bütçe gerektiren yatırımlar bunlar. Belki satış olarak yıllarca devam etmeyeceğim. Yine de kendim, çevremdekiler ve dolap hesabımdaki müşteriler için orada olacağım. 

Burada değinmek istediğim neden yapıyorum kısmından çok neden soya mumları, neden parafin mum değil kısmı. Bu farkı kısaca özet geçmek istiyorum. Sizlerde alışverişlerinizi yaparken bu bilince sahip olarak yapabilin istiyorum. 

özel günler için soya mumu

Parafin, petrokimyasal bir ürün ve düşük erime sıcaklığına sahip. Bu nedenle satın aldığınız parafin mumlar hem hammadde olarak ucuz hem de yakıldığı zaman hızlı tükenmekte. Evde uzun süre kullanım sonucu oluşturacağı is, ortama salınan maddeler, doğaya ve canlılara zararlı olması gibi durumları var.

Soya mumlarında soya fasülyesinden elde edilen doğal bitkisel bir elde. Vegan mumlar bile üretilebiliyor. Bitkisel kaynaklı oluşu, yüksek erime sıcaklığına sahip olması, yakıldığında is oluşturmaması, hayvan ve çocuklara zararlı olmaması en büyük tercih sebebi. Bu farklardan parafine göre tek olumsuz yani hammaddesinin daha pahalıya satılıyor olması. Dolayısı ile fiyat farkı yarı yarıya kadar yükselebiliyor. Fakat soya mumunun ortalama yanış süresi aynı miktarda parafin muma kıyasla 4 kat daha ucuz olması, bu fiyat farkını kapatıyor. Bunun bilincinde olmayan kişilerin mum alırken ucuz olana kaçması çok normal.
Bubble Mum Kalıbı, Bubble Mum Sipariş

Tabi birde doğal balmumu mumlarımız var. Arıların mükemmel işçiliği... Doğanın inanılmaz geri dönüşleri. Atık dediğimiz şeylerin bile bir işlevinin olabilmesi. Çok güzel değil de nedir? Onları daha sonra anlatır, fotoğrafları ile gösteririm. Bugün sizlere soya wax'tan yaptığım birkaç Bubble Mum ile veda edeyim. Çok şıklar, hediyelik veya dekoratif anlamda kalıbı olan her şeyi üretebilirsiniz. Mis gibi kokuyorlar. ( Koku % si çeşitine göre yüksek yüzdeli tarçın, vanilya olan mumlar ortamdaki sigara kokusunu falan alıyor. Yine tercih sebebi )

Sizlerin mum tercihi nedir? Mum alırken neye dikkat ediyorsunuz? Bi Mum Candles Dükkan linkini ( tık tık ) buraya bırakıyorum, her zaman benimle iletişime geçebilirsiniz. Instagram adresimimiz @bimumcandles 'tan güncel ürünler ve duyurularımıza bakabilirsiniz. 14 şubat yakınken el yapımı hediyelikler, hediye kutuları için belki de mumlarımız hoşunuza gidebilir ;)

Soya mumu nedir?

Mis kokulu günler,

İlke. 

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

7 yorum

 1. Bunlar çok hoşuma gidiyor emeklerine sağlık ve nice güzel yaşlarına:)!

  YanıtlaSil
 2. Yeni yolunda başarılar dilerim, 2 tane aldık merakla pazartesiyi bekliyoruz. Fotograflar zaten muhteşem görünüyor. Bugüne kadar sadece mumum şekline kokusuna bakıp alıyorduk bundan sonra içeriğe de dikkat edeceğiz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah, güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Siparişleriniz hazır, pazartesi kargolanacak. Şimdiden güzel günlerde kullanın. Ürünlerle ilgili değerli yorumlarınızı bekliyorum =)

   Sil
 3. Başarılar ve bol kazançlar dilerim =)

  YanıtlaSil
 4. çok güzeller hesabını buldum takibe aldım ..

  YanıtlaSil
 5. Tabi ki ikizliğimi yapıp ilk ben aldım :) Destek tam destek :))) Çok güzelller bu arada iyi ki adım atmışsın..

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben