HİJYEN SİLAHLARIM TEMİZLİK ÜRÜNLERİ - 15

Perşembe, Haziran 10, 2021

Bugün yaşam blogunun biten kategorisinde temizlik ürünlerinden sizlere bahsetmek için ayırdıklarım var. En son hijyen silahları yazımı okumak isterseniz renkli yere tıklayıp okuyabilirsiniz. O yazıda da Jeden Tag, Sır Bulaşık Makinesi ilacı ve Cif Perfect Power Yağ Çözücü Sprey gibi güzel ve yeni hijyen ürünlerinden bahsetmiştim. 

Haydi başlayalım;

Perwoll Sıvı Deterjan, Yumos Yumuşatıcı, Marc Makine Temizleyici

PERWOLL Yenilenme & Onarım: 16 Yıkama olan bu ürünü Gratis indiriminde Yumoş ile 2'li şekilde çok cüzi bir fiyata almıştım. Perwoll' den genel olarak eskisi kadar memnun değilim. Mesela siyahlar için olanı artık hiç beğenmiyorum. Formülü yenilenene ya da  yeni bir çeşiti çıkana kadar tekrar almayı düşünmüyorum. Fakat bu çeşitini oldukça beğendim. Özellikle kışlıklarda şişe şişe kullandım. Sanırım bununla birlikte 3 şişe bitirmiş olmalıyım. Bitti yerine farklı şeyler düşünüyorum fakat indirimde yine alabilirim.

YUMOŞ Extra Yabani Orkide & Yasemin: Kokusu ve yıkandıktan sonra misler gibi kokusu dışında çamaşırda farkedilir bir yumuşaklık bıraktığı için son zamanlarda Yumoş'a döndüm. Hatta evde çamaşır deterjanıı çok diye almadım ama yeni çıkan Yumoş Çamaşır Deterjanını merak ediyorum. Bunun yedekleri var.

MARC ÇAMAŞIR MAKİNESİ TEMİZLEYİCİSİ: 3-4 ayda bir kullanıyorum. Özellikle makine lastikleri bu sayede daha temiz kalmaya başladı diye düşünüyorum. Bir ara fiyatı uçuktu şimdilerde daha iyi fiyatı diye hatırlıyorum.

heitman, incia sıvı sabun, daycare sıvı sabun

M Sıvı Bulaşık Deterjanı Nar Kokulu: Kokusu hoş rahatsız etmiyor; köpürmesi de güzel temizlemesi başarılı olan bir deterjan. En azından X markaları gibi ellerimi tahriş etmiyor. İster istemez eldivensiz bulaşığa girmek zorunda olduğum zamanlar oldu, oluyor da. Son bir kaç ayda neler yaşadım... O yüzden fiyatı da uygun almaya devam ederim.

HEITMANN BIO SCHNELL ENTKALKER - heitman hızlı kireç çözücü- Birçok makinede kireç çözücü olarak kullanılabilen Alman markası bir ürün. Gratis indirimi ile almıştım. Kettle da denedim ve başarılı bir ürün. Koku yapmıyor, bazı ürünler kullandıktan sonra bir süre suyun tadını bozabiliyor ama bu  üründe bunu yaşamadım. Tekrar alabilirim.

INCIA Zeytinyağlı Doğal Sıvı Sabun: Eşimin favorisi olan sıvı sabun. Kokusu gerçekten doğal ve çok hoş. Benim ellerimde hafif böyle gergin bir his bıraktı yıkadıktan hemen sonra fakat eşimde öyle bir durum olmadı. İndirimde veya kampanyalı bir sette görürsem tekrar alırım.

DAYCARE Sıvı Sabun Çiçek Tazeliği: Elleri kurutmadan temizleyen, güzel köpüren bir üründü. Kokusu da hafif ve hoştu. Farklı kokularını deneyebilirim.

Highgenic Sirkelim, Finish Parlatıcı

Highgenic Sirkelim: Limon kokulu olan ürün mutfak tezgahında, kahvaltı yemek öncesi sonrası masa temizlerken ve günlük mutfak lavabosu temizliğinde vs sık sık elimin gittiği ürün oldu. Oldukça memnun kaldım. Bittikçe alıyorum zaten.

Finish Parlatıcı: Pril bittikten sonra ondan bulamayınca bunu almıştım. Gayet başarılı. Yine bunu ya da prili almaya devam ederim. Kurutma performansında başarılı bir etkisi var bence.

Jeden Tag Mikrofiber Temizlik Bezi: Valla çok çok çok iyi bir bez. İz, tiftik bırakmıyor, güzel toparlıyoru.Kuru da ıslakta başarılı, lekede kalmıyor yıkayınca geçiyor. Mutfak için almıştım. Yine indirimde depolu şekilde alacağım.

Finish Powerball Quantum: Son günlerde bu şekilde kapsül olupta kullandığım en iyisi diyebilirim. Yaklaşık 6 aydır 2-3 kez bu üründen alıp tükettim. Yalnız ben büyük Gross marketten çok uyguna alıyordum şimdiki fiyatları çok çok artmış. Uygun fiyatlı beğendiğim alternatiflere dönebilirim.

Vissmate Extra Hijyen Çam Ormanları

Vissmate Extra Hijyen Çam Ormanları: Vissmate ilk çıktığı günden beri severek kullandığım bir çamaşır suyu. Artık küçükleri kesmeyince 5L alıp, küçük şişelere boşaltarak kullanıyorum. Hem hemen bitmiyor hem ekonomik hem de sürekli kullandığımız çok amaçlı bir ürün. Türk markası olup, başarılı temizlik ürünleri olan bir marka bence. Yine alırım ama evdekinin varlığını unutup markette indirimde görünce başka marka almışım. Bitince duruma göre artık :)

Bu ay biten temizlik ve ev hijyen ürünleri bu şekildeydi. Paketlerin hepsi her zamanki gibi geri dönüşüme yollandı. Yerine aldığım ürünler ve yedekler açıldı. Sizlerde durumlar nasıl? Benim gibi yeni keşifleriniz var mı? Favorilerinizle birlikte yazıya yorum bırakmanızı bekliyorum.

Sağlıkla kalın,

İlke.

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

2 yorum

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben