Bionnex Organica Saç Dökülmesi Karşıtı Şampuan - Kuru ve Yıpranmış Saçlar

Pazartesi, Ağustos 16, 2021

Bionnex Şampuan, Saç dökülmesine en iyi gelen şampuan


Merhabalar,

Uzun zaman önce Bionnex tarafından yollanan bir PR Kutusu almıştım. Denemem için yollanan kutudan çıkan ürünlerden birisi de Bionnex Organica Anti Hait Loss Shampoo - Saç Dökülmesi Karşıtı Şampuan 'dı. 

Saç dökülmesi için bir şampuan yeterli mi?

Saç dökülmesine karşı şampuan

Saç dökülmesine iyi gelen şampuan hangisi diye soran çok oluyor. O nedenle saç dökülmesi ile ilgili ürün değerlendirirken tekrar tekrar altını çizdiğim bir konu var. Neden saçlarınız dökülüyor? Saç dökülmesi gayet normal bir saç döngüsü sürecidir aslında günde 100'e yakın saçınız siz hiç farketmeden dökülebilir. Stres, yanlış beslenme, hastalıklar ve ilaç kullanımı saç dökülmesine sebep olabilir. O nedenle saç dökülmelerini farklı kılan bazı hususlar tabi ki var. Dökülmenin şiddeti çok ve tekrar eden bir süreç ise kesinlikle kan tahlilleri (B12, Folik asit, demir gibi değerler), hormonal tahliller yapılması gerekir. Bir kadında erkek tipi saç dökülmesi anormaldir ya da saçınızda açıklıklara sebep olabilecek bir dökülme varsa. Yoksa mevsimsel geçişler veya şampuan kaynaklı olabilen dökülmeler zaten sizin dikkatinizle önlenebilir. Dökülmenin altında genetik bir yatkınlıkta olabileceği için saç sorunlarınızı yine dermatolog ile değerlendirmek sağlıklı olacaktır.

Bionnex Organica Saç Dökülmesi Karşıtı Şampuanın Vaadleri Neler?
Saç dökülmesine karşı yapılması gerekenler

Saç dökülmesine karşıtı şampuanda özel geliştirilen ve içeriğinde bitki özleri, vitamin ve mineraller bulunan ( vitis complex CX 25 ) sayesinde saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur. Saç foliküllerini uyararak saçın canlanmasını ve sağlıklı uzamasını destekler.

Bionnex dökülme karşıtı şampuanın içeriğine bakılınca; Adaçayı, Cüce Isırgan Otu, Çay ve Isırgan Otu gibi yaprak özleri, Karabiber Meyve Özü, Mersin Yağı, Yerli Asma Hücre Özü, Yabani Havuç Kök Özü ile Provitamin B5, Sitrik Asit gibi içerikler bulunmakta. Detaylı içeriği inceleyebilmeniz için aşağıya fotoğrafını bırakıyorum.

Klinik ve dermatolojik olan test edilen ürün hayvanlar üzerinde denenmiyor. Yine içeriğinde SLS, Sles ve paraben yokken parfüm ve esansın olduğunu ise görmekteyiz.

Bionnex Saç Dökülmesine Karşı Şampuan İçeriği

Islak saç ve saç köküne bir dakika masaj yaparak uygulayı ve durulayın. Haydi gelin bitirdiğim bu şampuanı detaylı değerlendirelim:

Bionnex Şampuan Kullanıcı Yorumlarım

* Ürün bitkisel ve rahatsız etmeyen bir kokuya sahip. 
* Kıvamı yoğun, amber rengine sahip, az köpüren bir şampuan.
* Köpürmesi az olduğu için çok ürün kullanmamak gerekir. Normal kullandığınız şampuan oranı gayet yeterli bir temizlik sağlıyor.
* Saçlarımı gayet güzel temizledi. 
* Saçlarımın karışmasına sebep olmadı, kurutmadı, ekstra hacim yapmadı ( en sevdiğim yanı ), saçta ağırlığa veya kepeğe sebep olmadı. Daha ne olsun ?
* Saç dökülmem mevsimsel olduğu için bana gayet yeterli ve başarılı bir ürün olarak geldi.
* 300 mL plasik, dökmeli bir şişeye sahip. 
* Açıldıktan sonra 12 ay içerisinde bitirilmeli.

Kuru ve Yıpranmış Saçlar için şampuan

Bionnex Saç Dökülmesi Karşıtı olan şampuanın; yağlı, normal ve kuru saçlar için çeşitleri var. Her birinin tamamlayıcısı olan saç tipine özel saç kremi de mevcut.  Benim kullandığım ürün Kuru ve Yıpranmış Saçlar için.

Seveni ve sevmeyeni çok olan bu şampuanı sevenlerden oldum. İlerde indirimde güzel bir fiyata yakalarsam yedekleyebilirim. Siz daha önce Bionnex ürünleri kullanmış mıydınız? Saç dökülmesine karşı sizin kullandığınız bir ürün var mı? Saç dökülmesi için şampuan önerileriniz varsa aşağıya yorum olarak bırakırsanız, ihtiyaçları olanlara yardımcı olmuş oluruz.

Son olarak saç dökülmesini kafaya takmayın, stres dökülmeyi artıracaktır. Önlemini alın ve sebebine odaklanın.

Sevgiyle kalın.

Bunlarda Dikkatinizi Çekebilir :)

0 yorum

Yorumlarınız benim için kıymetli fakat lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tip içerikler yayınlanmayacaktır.

İzleyiciler

Facebook'da Ben