Ana içeriğe atla

Bionnex Organica Saç Dökülmesi Karşıtı Şampuan - Kuru ve Yıpranmış Saçlar

Bionnex Şampuan, Saç dökülmesine en iyi gelen şampuan


Merhabalar,

Uzun zaman önce Bionnex tarafından yollanan bir PR Kutusu almıştım. Denemem için yollanan kutudan çıkan ürünlerden birisi de Bionnex Organica Anti Hait Loss Shampoo - Saç Dökülmesi Karşıtı Şampuan 'dı. 

Saç dökülmesi için bir şampuan yeterli mi?

Saç dökülmesine karşı şampuan

Saç dökülmesine iyi gelen şampuan hangisi diye soran çok oluyor. O nedenle saç dökülmesi ile ilgili ürün değerlendirirken tekrar tekrar altını çizdiğim bir konu var. Neden saçlarınız dökülüyor? Saç dökülmesi gayet normal bir saç döngüsü sürecidir aslında günde 100'e yakın saçınız siz hiç farketmeden dökülebilir. Stres, yanlış beslenme, hastalıklar ve ilaç kullanımı saç dökülmesine sebep olabilir. O nedenle saç dökülmelerini farklı kılan bazı hususlar tabi ki var. Dökülmenin şiddeti çok ve tekrar eden bir süreç ise kesinlikle kan tahlilleri (B12, Folik asit, demir gibi değerler), hormonal tahliller yapılması gerekir. Bir kadında erkek tipi saç dökülmesi anormaldir ya da saçınızda açıklıklara sebep olabilecek bir dökülme varsa. Yoksa mevsimsel geçişler veya şampuan kaynaklı olabilen dökülmeler zaten sizin dikkatinizle önlenebilir. Dökülmenin altında genetik bir yatkınlıkta olabileceği için saç sorunlarınızı yine dermatolog ile değerlendirmek sağlıklı olacaktır.

Bionnex Organica Saç Dökülmesi Karşıtı Şampuanın Vaadleri Neler?
Saç dökülmesine karşı yapılması gerekenler

Saç dökülmesine karşıtı şampuanda özel geliştirilen ve içeriğinde bitki özleri, vitamin ve mineraller bulunan ( vitis complex CX 25 ) sayesinde saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur. Saç foliküllerini uyararak saçın canlanmasını ve sağlıklı uzamasını destekler.

Bionnex dökülme karşıtı şampuanın içeriğine bakılınca; Adaçayı, Cüce Isırgan Otu, Çay ve Isırgan Otu gibi yaprak özleri, Karabiber Meyve Özü, Mersin Yağı, Yerli Asma Hücre Özü, Yabani Havuç Kök Özü ile Provitamin B5, Sitrik Asit gibi içerikler bulunmakta. Detaylı içeriği inceleyebilmeniz için aşağıya fotoğrafını bırakıyorum.

Klinik ve dermatolojik olan test edilen ürün hayvanlar üzerinde denenmiyor. Yine içeriğinde SLS, Sles ve paraben yokken parfüm ve esansın olduğunu ise görmekteyiz.

Bionnex Saç Dökülmesine Karşı Şampuan İçeriği

Islak saç ve saç köküne bir dakika masaj yaparak uygulayı ve durulayın. Haydi gelin bitirdiğim bu şampuanı detaylı değerlendirelim:

Bionnex Şampuan Kullanıcı Yorumlarım

* Ürün bitkisel ve rahatsız etmeyen bir kokuya sahip. 
* Kıvamı yoğun, amber rengine sahip, az köpüren bir şampuan.
* Köpürmesi az olduğu için çok ürün kullanmamak gerekir. Normal kullandığınız şampuan oranı gayet yeterli bir temizlik sağlıyor.
* Saçlarımı gayet güzel temizledi. 
* Saçlarımın karışmasına sebep olmadı, kurutmadı, ekstra hacim yapmadı ( en sevdiğim yanı ), saçta ağırlığa veya kepeğe sebep olmadı. Daha ne olsun ?
* Saç dökülmem mevsimsel olduğu için bana gayet yeterli ve başarılı bir ürün olarak geldi.
* 300 mL plasik, dökmeli bir şişeye sahip. 
* Açıldıktan sonra 12 ay içerisinde bitirilmeli.

Kuru ve Yıpranmış Saçlar için şampuan

Bionnex Saç Dökülmesi Karşıtı olan şampuanın; yağlı, normal ve kuru saçlar için çeşitleri var. Her birinin tamamlayıcısı olan saç tipine özel saç kremi de mevcut.  Benim kullandığım ürün Kuru ve Yıpranmış Saçlar için.

Seveni ve sevmeyeni çok olan bu şampuanı sevenlerden oldum. İlerde indirimde güzel bir fiyata yakalarsam yedekleyebilirim. Siz daha önce Bionnex ürünleri kullanmış mıydınız? Saç dökülmesine karşı sizin kullandığınız bir ürün var mı? Saç dökülmesi için şampuan önerileriniz varsa aşağıya yorum olarak bırakırsanız, ihtiyaçları olanlara yardımcı olmuş oluruz.

Son olarak saç dökülmesini kafaya takmayın, stres dökülmeyi artıracaktır. Önlemini alın ve sebebine odaklanın.

Sevgiyle kalın.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

HADA LABO TOKYO 3 HYALURONİK ASİT İÇEREN KIRIŞIK KARŞITI LOSYON VE GÜNDÜZ KREMİ İNCELEMESİ

Gratis' te satışı yakın zamanda başlayan içeriğinde Hyaluronik asit, Kolajen, Retinol, Ginseng, Lactobasillus gibi fermetler ve peptitler gibi önemli içerikler ile drugstore de bulunan, kalbimin çarpmasına sebep olan bir marka ve ürünlerinden bahsedeceğim bugün sizlere: Hada Labo Tokyo serisi. İçerik, fiyat ve performans açısından muhtemelen markayı farkettikçe ve denedikçe çoğu güzellik blogunda göreceğiz.  Aslında  Japonya'da en çok bilinen ve satan markası Hada Labo markasının daha ulaşılabilir ürünleri, birçok ülkede Hada Labo Tokyo olarak piyasaya sürülmüş. Detaylı araştırınca Polonya' da Rohto ilaç firmasına ait Dax Cosmetics tarafından üretildiğine ulaştım. Sitelerinden bakınca Cashmere, Celia, Dax Men, Dax Sun, Perfecta, Yokskine gibi bilindik markalarla piyasada yer ettiklerini görüyorsunuz. Hada Labo Tokyo' nun Türkiye' ye gelen ürünlerinde temizleyici, losyon, serum, göz kremi ve nemlendirici kategorilerinde olmak üzere toplam 8 farklı

ZİAJA MANUKA AĞACI YAPRAĞI ÖZLÜ TONİK - MANUKA TREE PURİFYİNG ASTRİNGENT FACE TONER

Cilt bakım rutiniminde olmazsa olmazlardan biri tonik olsa gerek! Tonik kullanmayı seviyorum çünkü cildimi temizledikten sonra nemlendiriciye hazırlamak için gerekli bir basamak olarak görüyorum. Bugün güzellik blogumun konuğu  Ziaja Manuka Tree Face Toner.  Ziaja markasından kısaca bahsetmem gerekirse; 2 eczacı tarafından kurulan Polanya menşeili bir marka. Ülkemizde kozmetik mağazalarında drugstore olarak ürünlerine ulaşabiliyoruz. Fakat markanın dermokozmetik olarak ürettiği ürünler henüz ülkemizde yok. Ziaja bildiğim kadarıyla hayvan testi yapmayan cruelty free bir marka. Ürünün ambalajı renkli ve şeffaf. İçerisinde ne kadar ürün bulunduğunu görebiliyorsunuz. Ucuz plastik şişe gibi görünüyor olabilir ama kaliteli, eşit dağıtan bir fısfısa sahip. Düşmelere karşı şişe ve fısfıs oldukça dayanıklı.  Manuka Ağacı Yaprağı Özlü Tonik ' in vaadleri şu şekilde: Yağlı ve karma ciltlerde, sıkılaştırmaya ve arındırmaya yardımcı. 14 yaş üstü kişiler için uygun. Ürün etiket

AVON FAR AWAY, GLAMOUR VE INFINITY PARFÜM YORUMLARI

 Yazın son günlerinden sonbahar aylarına geçerken parfüm tercihlerimde bazı değişiklikler oluyor. İşte tamda böyle bir zamanda Avon 'un 25. yılına özel tarafıma yollanmış olan  Far Away Parfüm  çeşitlerini konuşalım mı?   Gördüğünüz gibi bu setin içinde  Far Away EDP, Glamour  ve  Infinity  olmak üzere üç farklı koku bulunmakta. Aslında seride  Far Away Gold, Bella ve Exotic Edp  adlı ürünlerde var fakat henüz onları denemedim. Her birinin kendine has akılda ve vücutta kalıcı kokuları olduğunu düşünüyorum.  FAR AWAY GLAMOUR EDP  Klasik kokuyla bundan yaklaşık 15 sene önce tanışıp şişe şişe kullanan biri olarak Far Away Edp çeşitlerini denemek beni aşırı heyecanlandırdı. Gelen üç parfümden hangisi ilk tercihin olurdu derseniz kesinlikle Far  Away Glamour EDP  derim.  Parfümü ilk sıktığım zaman Frenk üzümü belki biraz greyfurt ve portakal çiçeği karışımı bir kokunun, nergis ve vanilya ile olan harmanını hissediyorum. Bir sürü sonra biraz misk biraz paçuli kokusu... Aklıma gelen ve hi