Ana içeriğe atla

L’Oréal Paris SAF KİL ARINDIRICI MASKE - OKALİPTÜS

Merhabalar!

L’Oréal Paris Saf Kil Maske kimler kullanmalı?

Cilt bakım rutinimin olmazsa olmazlarından biri kesinlikle kil maskesi. Rutinime kil maskesi eklememin sebebi cildimin derinlemesine temizlenmesini, kir ve kalıntılardan kurtularak daha pürüzsüz, canlı ve sağlıklı görünmesini sağlamak için.

Evde cilt bakımı yapmak için en iyi seçeneklerden biri kil maskesi. L’Oréal Paris'in Saf Kil maske çeşitlerinin formülündeki 3 saf kil ile cildi yağdan arındırma, kir ve kalıntıları temizleme vaadleri olan pratik kullanıma sahip cam kavanozda bir maske.

L’Oréal Paris Saf Kil maske formülündeki 3 farklı kil şu şekilde: Arı Kil, Montmorillonit kili ve Rhassoul kili. 


Arı Kil; cildi pürüzlerden ve fazla yağdan arındırıyor.

Montmorillonit Kili; Mineralce zengin ve cilt pürüzsüzleştirmeyi sağlıyor.

Rhossoul Kili; Cilt temizlemeyi sağlıyor.

Saf kil maske çeşitlerinde ayrıca kömür, kırmızı yosun özü, okaliptüs özü, ebegümeci, su yosunu özü gibi farklı cilt sorunlarını hedefleyen içerikler de mevcut.

L’Oréal Paris Saf Kil maskelerinden Arındırıcı Okaliptüs içerikli olanı tercih ettim. Bu maske hangi cilt tiplerine iyi gelir, kimler kullanmalı hadi gelin birazda deneyimlerim üzerinden onları konuşalım:

- Ürün 10 kullanımlık bir cam kavanozda geliyor fakat rahatlıkla daha fazla kullanım sağlanabilir.

- Cildimi germeden ve kurutmadan fazla yapı arındırıyor ve cildimi matlaştırmıyor.

- Cildimde sivilceye sebep olmadı ve gözeneklerimin temizlenip, sıkılaştığını gözlemledim.

- Bana göre yoğun ve rahatsız edici bir kokusu yoktu ama hassasiyeti olanlar farklı düşünebilir.

Uygulama olarak duştan çıktıktan sonra cildimin karma-yağlı bölgelerini tercih ettim. Yaklaşık 5-10 dk bekletebilirsiniz. Böylelikle ılık-sıcak sudan çıktıktan sonra açılmış gözeneklerimin temizlenmesi için etkiyi arttırmış oldum. Genellikle haftada bir yada iki kez uygulamayı tercih ediyorum.

Ürünü geçmiş senelerde almış bulunduğum için güncel fiyat bilgilendirmesi yapamayacağım ama o zamanın indirimsiz fiyatının 3-4 katına şimdi ancak indirimli olarak alabiliyor olduğumuzu anımsıyorum. Fiyat politikası çok hoşuma gitmiyor ama artmayan ne kaldı ki diyerek bu konuda yorum yapamıyorum. Ben ürünü severek bitirdim, aklımda farklı kil maskeleri olduğu için yakın zamanda tekrar almasam da alabileceğim ürünler arasına girdi.

Sizin severek bitirdiğiniz kil maskeleri neler? Yorumlarda buluşalım.

Sevgiler,

İlke.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ZİAJA MANUKA AĞACI YAPRAĞI ÖZLÜ TONİK - MANUKA TREE PURİFYİNG ASTRİNGENT FACE TONER

Cilt bakım rutiniminde olmazsa olmazlardan biri tonik olsa gerek! Tonik kullanmayı seviyorum çünkü cildimi temizledikten sonra nemlendiriciye hazırlamak için gerekli bir basamak olarak görüyorum. Bugün güzellik blogumun konuğu  Ziaja Manuka Tree Face Toner.  Ziaja markasından kısaca bahsetmem gerekirse; 2 eczacı tarafından kurulan Polanya menşeili bir marka. Ülkemizde kozmetik mağazalarında drugstore olarak ürünlerine ulaşabiliyoruz. Fakat markanın dermokozmetik olarak ürettiği ürünler henüz ülkemizde yok. Ziaja bildiğim kadarıyla hayvan testi yapmayan cruelty free bir marka. Ürünün ambalajı renkli ve şeffaf. İçerisinde ne kadar ürün bulunduğunu görebiliyorsunuz. Ucuz plastik şişe gibi görünüyor olabilir ama kaliteli, eşit dağıtan bir fısfısa sahip. Düşmelere karşı şişe ve fısfıs oldukça dayanıklı.  Manuka Ağacı Yaprağı Özlü Tonik ' in vaadleri şu şekilde: Yağlı ve karma ciltlerde, sıkılaştırmaya ve arındırmaya yardımcı. 14 yaş üstü kişiler için uygun. Ürün etiket

HADA LABO TOKYO 3 HYALURONİK ASİT İÇEREN KIRIŞIK KARŞITI LOSYON VE GÜNDÜZ KREMİ İNCELEMESİ

Gratis' te satışı yakın zamanda başlayan içeriğinde Hyaluronik asit, Kolajen, Retinol, Ginseng, Lactobasillus gibi fermetler ve peptitler gibi önemli içerikler ile drugstore de bulunan, kalbimin çarpmasına sebep olan bir marka ve ürünlerinden bahsedeceğim bugün sizlere: Hada Labo Tokyo serisi. İçerik, fiyat ve performans açısından muhtemelen markayı farkettikçe ve denedikçe çoğu güzellik blogunda göreceğiz.  Aslında  Japonya'da en çok bilinen ve satan markası Hada Labo markasının daha ulaşılabilir ürünleri, birçok ülkede Hada Labo Tokyo olarak piyasaya sürülmüş. Detaylı araştırınca Polonya' da Rohto ilaç firmasına ait Dax Cosmetics tarafından üretildiğine ulaştım. Sitelerinden bakınca Cashmere, Celia, Dax Men, Dax Sun, Perfecta, Yokskine gibi bilindik markalarla piyasada yer ettiklerini görüyorsunuz. Hada Labo Tokyo' nun Türkiye' ye gelen ürünlerinde temizleyici, losyon, serum, göz kremi ve nemlendirici kategorilerinde olmak üzere toplam 8 farklı

AVON FAR AWAY, GLAMOUR VE INFINITY PARFÜM YORUMLARI

 Yazın son günlerinden sonbahar aylarına geçerken parfüm tercihlerimde bazı değişiklikler oluyor. İşte tamda böyle bir zamanda Avon 'un 25. yılına özel tarafıma yollanmış olan  Far Away Parfüm  çeşitlerini konuşalım mı?   Gördüğünüz gibi bu setin içinde  Far Away EDP, Glamour  ve  Infinity  olmak üzere üç farklı koku bulunmakta. Aslında seride  Far Away Gold, Bella ve Exotic Edp  adlı ürünlerde var fakat henüz onları denemedim. Her birinin kendine has akılda ve vücutta kalıcı kokuları olduğunu düşünüyorum.  FAR AWAY GLAMOUR EDP  Klasik kokuyla bundan yaklaşık 15 sene önce tanışıp şişe şişe kullanan biri olarak Far Away Edp çeşitlerini denemek beni aşırı heyecanlandırdı. Gelen üç parfümden hangisi ilk tercihin olurdu derseniz kesinlikle Far  Away Glamour EDP  derim.  Parfümü ilk sıktığım zaman Frenk üzümü belki biraz greyfurt ve portakal çiçeği karışımı bir kokunun, nergis ve vanilya ile olan harmanını hissediyorum. Bir sürü sonra biraz misk biraz paçuli kokusu... Aklıma gelen ve hi